← НАЗАД НА БОЗА
Рецепт со лушпа од јајце за отстранување на брадавици

Рецепт со лушпа од јајце за отстранување на брадавици

За подготовка на овој лек ќе ви бидат потребни две тазе јајца, памук и фластер. Загрејте ја рерната на 250 степени и печете ги лушпите од јајцата половина...

Здраво тело | Нема коментари

Оваа луксузна вила ќе ве остави без зборови

Оваа луксузна вила ќе ве остави без зборови

Луксузна вила со неверојатна футуристичка архитектура која никого не остава рамнодушен сега е ставена на продажба… Оваа вила се наоѓа во Лисабон на...

Мојот дом | Нема коментари

Брза диета: како да изгубите 5 килограми за само 1 недела

Брза диета: како да изгубите 5 килограми за само 1 недела

За успешно да ослабите и да ја задржите саканата тежина најдобро е да се придржувате на здрава и урамнотежена исхрана во комбинација со редовна физичка...

Фитнес и Диети | Нема коментари

“Само секс” си за него или нешто повеќе?

“Само секс” си за него или нешто повеќе?

Колку ќе беше лесно ако имаше уште на самиот почеток да сватиме дека си имаме работа со несоодветен маж! Ќе си заштедевме многу нерви и врме, нели? Па,...

Секс и Односи | Нема коментари

Стил на денот

Стил на денот

Стил на...

Стил на денот | Нема коментари

По 15 месеци брак, Амбер Херд побара развод од Џони Деп!

По 15 месеци брак, Амбер Херд побара развод од Џони Деп!

Џони Деп минува низ лош период од животот. Амбер Херд, со која 52-годишниот актер беше во брак 15 месеци, поднела документи за развод кратко време откако...

Новости | Нема коментари

Торта со јагоди

Торта со јагоди

За кора:  4 јајца  125гр шеќер  50гр брашно  50гр нишесте За фил:  5дл млеко  20гр желатин во прав  3 жолчки  5 лажици шеќер  1 ванилин шеќер ...

Мојата кујна | Нема коментари

Варадеро, мал рај на земјата

Варадеро, мал рај на земјата

Варадеро се наоѓа на Куба, на стотина километри од Хавана, а се одликува со сонце, песок, тиркизно море, кубански орхидеи и палми, па така, заслужено го...

Патувај | Нема коментари

Изгубете ги килограмите со помош на нумерологијата

Изгубете ги килограмите со помош на нумерологијата

Со пресметување на биоритамот ќе откриете нешто ново за храната  и на тој начин ќе дознаете која диета е најдобра за вас, за да ги намалите вишокот...

Фитнес и Диети | Нема коментари

Која е идеалната разлика во години помеѓу партнерите за среќна врска?

Која е идеалната разлика во години помеѓу партнерите за среќна врска?

Дали можеби клучот за добар љубовен живот е врската со помлад маж или со постар? Дознајте во следниве неколку редови… Квалитетна врска и односот...

Секс и Односи | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk