← НАЗАД НА БОЗА
Самодоверба во кревет

Самодоверба во кревет

Многу пати е речено дека жената полна со самодоверба е и привлечна жена. Важи и обратното: често пати и не е привлечно ако сте исклучително...

Секс и Односи | Нема коментари

Какви се традиционалните свадбени обичаи низ светот?

Какви се традиционалните свадбени обичаи низ светот?

Колку што има народи, толку има различни обичаи и традиции. Меѓутоа, без разлика на сè, начинот на кој се одбележуваат, целиот чин околу стапувањето во...

Мојата венчавка | Нема коментари

Направeте сами: Омбре ланче

Направeте сами: Омбре ланче

Брзо, едноставно кое може да го направите неколку часа пред излегување! Материјали: Метални цевчиња Лепак Клешти Прстени Синџирче Конци со...

Брзо и Корисно | Нема коментари

Бомбици од кајсии готови за 5 минути!

Бомбици од кајсии готови за 5 минути!

Вкусно и едноставно бидејќи се прави за 5 минути и со само 2 состојки: 2 шолји суви кајсии 2 шолји кокос Ставете ги во блендер додека да добиете...

Мојата кујна | Нема коментари

Хороскоп: Што ви е најважно во животот?

Хороскоп: Што ви е најважно во животот?

Дали некогаш сте размислувале што навистина ви значи во животот? Според хороскопот, ова ви е најважно! Овен – Сакаат да бидат она што се, мразат...

Интересно | Нема коментари

Утринско пилатес-будење со топка

Утринско пилатес-будење со топка

Пилатесот е систем од физички вежби што го практикуваат милиони луѓе ширум светот. Методот го користи умот да ги контролира мускулите. Програмата се...

Фитнес и Диети | Нема коментари

Луксузен хотел на грчкиот остров Родос

Луксузен хотел на грчкиот остров Родос

Отворен во мај годинава бутик-хотелот Casa Cook во близина на градот Колимбија на грчкиот остров Родос нуди малку поинакво патувачко искуство – овде ве...

Патувај | Нема коментари

Шармантен стан наместен со мебел од ИКЕА

Шармантен стан наместен со мебел од ИКЕА

Сопственикот на овој стан одлучил просторот да го уреди со парчиња мебел од шведскиот бренд ИКЕА, во чии огромни продавници може да се најде богат избор...

Мојот дом | Нема коментари

Помогнете им на своите тинејџери

Помогнете им на своите тинејџери

Пубертетот денес се јавува сè порано. Поради тоа јазот меѓу физичкото и психичкото созревање на децата е сè поголем. Нејџел Лата, американски детски...

Моето семејство | Нема коментари

Одлична поза: Разбудете го животинскиот нагон во него!

Одлична поза: Разбудете го животинскиот нагон во него!

Оваа поза е идеална за стимулација на Г-точката a погледот на вашите облини дополнително ќе ја загреe атмосферата. Вие сте на колена на работ од...

Секс и Односи | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk