← НАЗАД НА БОЗА
Дали е добро да имате тајни пред партнерот?

Дали е добро да имате тајни пред партнерот?

На почетокот на врската, додека партнерите не се запознаат подобро, тајните се сосема природна појава, меѓутоа, психолозите наведуваат дека искреноста...

Секс и Односи | Нема коментари

Направете украсно венче за само 5 минути

Направете украсно венче за само 5 минути

Сакате ли впечатлив украс за коса кој ќе ви даде една нежна и софистицирана нота?  Украсните венчиња може да чинат и цело богатство, па најчесто се...

Брзо и Корисно | Нема коментари

4 работи кои сите ги имаме, а НЕ им се потребни на нашите деца

4 работи кои сите ги имаме, а НЕ им се потребни на нашите деца

На децата не им требаат многу работи иако ние така мислиме. Всушност, им требаат само неколку работи – нашето време и нашата поддршка за да се...

Моето семејство | Нема коментари

Кушадаси – турска престолнина на забавата

Кушадаси – турска престолнина на забавата

Без разлика дали ве мамат неверојатните вкусови на надалеку познатите слатки деликатеси, занаетчиските работилници полни со традиција или летните...

Патувај | Нема коментари

Како да ја украсите вашата тераса, градина или балкон

Како да ја украсите вашата тераса, градина или балкон

Како тие неколку квадрати да ги претворите во вистинска мала оаза? Место каде со радост ќе ги минувате утринските часови со кафе и весник, а попладне и...

Мојот дом | Нема коментари

Венчаници кои ќе бидат хит следната пролет

Венчаници кои ќе бидат хит следната пролет

Monique Lhuillier, Lela Rose, Oscar de la Renta, Victoria Kriyakedes, Elizabeth Fillmore се само дел од дизајнерите кои го претставија овој тренд. Трендот со таканаречените slip фустани стигна...

Мојата венчавка | Нема коментари

Го викаат растение на бесмртноста – убиец на масните наслаги, лечи преку 50 болести!

Го викаат растение на бесмртноста – убиец на масните наслаги, лечи преку 50 болести!

Индијанците ја нарекуваат стапче од рајот, поради бројните здравствени благодати кои ги овозможува на луѓето. Египјаните пак, ја нарекуваат растение...

Здраво тело | Нема коментари

АКО САКАТЕ ДА ИМАТЕ ВИТКА ЛИНИЈА: 5 работи што треба да ги правите секое утро

АКО САКАТЕ ДА ИМАТЕ ВИТКА ЛИНИЈА: 5 работи што треба да ги правите секое утро

Истражувањата покажуваат дека луѓето што стануваат рано се поздрави и посреќни но и послаби од оние што легнуваат доцна, а наутро спијат...

Фитнес и Диети | Нема коментари

Ледени коцки со пудинг од ванила и чоколадо

Ледени коцки со пудинг од ванила и чоколадо

ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ: ЗА КОРАТА: *5 белки *5 лажици шеќер *5 лажици брашно *250мл млеко ЗА ФИЛОТ: *1 пудинг од ванила *1 пудинг од чоколадо *1л...

Мојата кујна | Нема коментари

Каков или каква е кога ќе ве освои, хороскопот ви открива

Каков или каква е кога ќе ве освои, хороскопот ви открива

Овнот брзо ќе ви се пикне под кожа и како вистински заводник, инетерсно му е само неосвоивото. Жената Лав ве заведува, иако мислевте дека вие како машко...

Интересно | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk