← НАЗАД НА БОЗА
Оригами како свадбени декорации

Оригами како свадбени декорации

Оригами е стара јапонска вештина на виткање хартија која можете да ја искористите и како оригинална идеја за свадбена декорација. Оваа посебна...

Мојата венчавка | Нема коментари

Дамата со најраскошни облини во досега невидено издание: Како ви се допаѓа?

Дамата со најраскошни облини во досега невидено издание: Како ви се допаѓа?

Најпознатат ,,плус сајз" манекенка Ешли Грејем е фотографирана во најпровокативната модна комбинација до сега. Дамата со најпознати облини во светот...

ШоуБиз | Нема коментари

18 работи кои сака да му ги правите додека орално ве задоволува

18 работи кои сака да му ги правите додека орално ве задоволува

Оралниот секс е задоволство за оној што го добива, но може да биде и за оној кој го дава. Ако знаете дека постојат некои мали работи кои тој обожува да му...

Секс и Односи | Нема коментари

4 типови на храна кои не смеете да ги јадете кога надвор е топло

4 типови на храна кои не смеете да ги јадете кога надвор е топло

Може да се каже дека постојат летни и зимски производи, односно некои работи најдобро е да се консумираат само во зима, а некои на лето, пред се бидејќи...

Здраво тело | Нема коментари

Права наспроти виткана коса-бенефити и мани

Права наспроти виткана коса-бенефити и мани

Желбата да се има поразлична коса од  сопстевната е често еден од моменталните тренови кај девојките,кој симболизира некаква промена, не само во...

Убавина | Нема коментари

Индиска салата

Индиска салата

За подготовка на индиската салата потребни ви се: 400 гр. пилешко месо Праз (1 парче) 100 гр. мајонез 1 чаша кисела павлака 30гр. кикирики 30 гр. семки...

Мојата кујна | Нема коментари

Прашок за печиво и кокосово масло за брзо избелување на забите

Прашок за печиво и кокосово масло за брзо избелување на забите

Ниту еден производ не ги отстранува 100% дамките од кафе, цигари и газирани пијалаци кои со години се таложат на забите. Но, овој рецепт има моќ да...

Убавина | Нема коментари

Кружни очила-ретро времето доаѓа пак!

Кружни очила-ретро времето доаѓа пак!

Модните додатоци кои се популарни ова лето земаат се поголем замав, а меѓу нив, секако, се наоѓаат округлите очила за сонце. Овој вид на очила се...

Мода | Нема коментари

Салата од макарони

Салата од макарони

Потребни состојки: 300 гр. мкарони (полжавчиња)за салата; 100гр. блитва 6 чери домати 2 црвени пиперки 1 тиквичка 2 лажици масло 6 лажици мајонез 4...

Мојата кујна | Нема коментари

Девојките на Викторија во нова секси кампања за брендот

Девојките на Викторија во нова секси кампања за брендот

Лили Олдриџ и Стела Максвел се двете водечки дами во новата кампања за последната колекција на брендот Викторија Сикрет. Покрај овие две убавици,...

Мода | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk