← НАЗАД НА БОЗА
Летниот стил на Џиџи Хадид

Летниот стил на Џиџи Хадид

Џиџи Хадид во моментов е една од најактуелните и најангажираните топ модели, а покрај тоа таа активно работи и на градењето на нејзиниот стил за што...

Стил на денот | Нема коментари

Нов свадбен тренд: Торти со скриени скапоцени камења

Нов свадбен тренд: Торти со скриени скапоцени камења

Скапоцените камења отсекогаш ги воодушевувале луѓето со нивните неверојатни бои и посебниот изглед. Новиот свадбен тренд, кој сè повеќе се шири по...

Мојата венчавка | Нема коментари

5 најдобри и најлоши пијалаци за вашите заби

5 најдобри и најлоши пијалаци за вашите заби

Ако забите ви се почувствителни или едноставно сакате да имате бела насмевка, одредени пијалаци можат да ви помогнат, додека пак други да наштетат на...

Здраво тело | Нема коментари

Сочно, едноставно: Крцкави лепчиња со топено сирење

Сочно, едноставно: Крцкави лепчиња со топено сирење

Ако сте љубител на сочно топено сирење, тогаш овој рецепт е едноставно совршен за вас. Секако и ако се чувствувате како „антиталент“ во кујната, бидејќи...

Мојата кујна | Нема коментари

Романтични костими за капење

Романтични костими за капење

Речиси три децении, дизајнерката Карла Колето креира костими за капење, користејќи ги најновите иновации во индустриското кроење и синтетичките...

Мода | Нема коментари

Како да изгледате 10 години помлади

Како да изгледате 10 години помлади

Секогаш сакаме да изгледаме подобро, помладо, а во продолжение презентираме неколку совети од врвни стручњаци како тоа да може да го...

Убавина | Нема коментари

Како да престанете да бидете уморни и одново да започнете да живеете?

Како да престанете да бидете уморни и одново да започнете да живеете?

Постојано се чувствувате како да сте преморени? Немате енергија ниту мотивација да одите на работа или да правите нешто со животот? Некои ќе ви кажат да...

Здраво тело | Нема коментари

20 кратки комбинезони кои ќе ве спасат во жешките денови кога „немате што да облечете“

20 кратки комбинезони кои ќе ве спасат во жешките денови кога „немате што да облечете“

Во одреден дел од летото, ни се чини како да сме ги износиле сите можни шорцеви и кошули и како со месеци да изгледаме исто. Тогаш запаѓаме во фазата...

Мода | Нема коментари

За сите жени кои задоцнија со вежбањето: Брзо решение за рамен стомак

За сите жени кои задоцнија со вежбањето: Брзо решение за рамен стомак

Иако уште од април си велевте дека ќе почнете да вежбате, летото си дојде, а килограмите не мрднаа. Познато? Сега да почнете со напорни тренинзи е...

Фитнес и Диети | Нема коментари

5 митови за слабеење поради кои се здебелуваме

5 митови за слабеење поради кои се здебелуваме

Веќе сте пробале да не јадете во доцните часови, но немате никаков резултат. Еве ги најбитните митови во кои најчесто веруваме, а кои нема да ни помогнат...

Здраво тело | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk