← НАЗАД НА БОЗА
Едноставна диета со која се губат 10 килограми месечно

Едноставна диета со која се губат 10 килограми месечно

Оваа популарна диета ветува губење на 10 килограми масни наслаги за само еден месец, но освен тоа, и прочистување на организмот, поубава и поздрава кожа,...

Фитнес и Диети | Нема коментари

Дали сте доволно опуштени во сексот?

Дали сте доволно опуштени во сексот?

Ментално влијание над сексуалноста Поради нарушената ментална рамнотежа ви паѓа интересот и желбата за сексот. Многу експерти и книги доведуваат во...

Секс и Односи | Нема коментари

Непечена бајадера торта

Непечена бајадера торта

ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ: * 300гр мелена плазма * 375гр маргарин * 390гр шеќер во прав * 100гр чоколадо за готвење * 250гр мелени ореви * чаша сок од портокал *...

Мојата кујна | Нема коментари

Не треба да се плашиме да летаме со авион

Не треба да се плашиме да летаме со авион

Имате страв од летање со авион? Тогаш треба да го прочитате ова, може и ќе ве предомисли… Ако имате план летово да одите некаде на летување со авион или...

Патувај | Нема коментари

Совети како да изберете совршен планер за вашата свадба

Совети како да изберете совршен планер за вашата свадба

Во денешно време модерно е за вашата свадба да најмите планер на венчавки кој ќе ви помогне околу организацијата и подготовките. Сепак, не е лесно да...

Мојата венчавка | Нема коментари

Кој повеќе се грижи за родителите – ќерките или синовите?

Кој повеќе се грижи за родителите – ќерките или синовите?

Кога мајките и татковците ќе остарат, потребна им е грижа од страна на своите деца, а неодамна спроведеното истражување се занимавало со тоа кој им...

Моето семејство | Нема коментари

Направете домашна маст против изгореници

Направете домашна маст против изгореници

Потребни состојки: 3 полни лажици свинска маст 1 белка 1 мала чашка домашна ракија, по можност комова Подготовка: Свинската маст се пере неколку...

Брзо и Корисно | Нема коментари

Интересни летни комбинации

Интересни летни комбинации

Изборот на вистинската гардероба не е ни малку едноставен процес. Замислата е едно, вкусот друго, изборот низ продавниците, сосем трето… Стилот не се...

Мода | Нема коментари

Највкусните печени компири со сланина

Највкусните печени компири со сланина

ПОТРЕБНИ СОСОТОЈКИ: * 1 кг компири * 50 гр сланина * Сол * Сирење * Кисела павлака Подготовка: Компирите се мијат, се сечат на пола и се посолуваат....

Мојата кујна | Нема коментари

Топ 3 баксузи во хороскопот

Топ 3 баксузи во хороскопот

Секој хороскопски знак има свои предности и недостатоци. Иако сите се соочуваме со малерозни ситуации во секојдневието, на некои од хороскопските знаци...

Интересно | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk