← НАЗАД НА БОЗА
Јадете во вистинското време и слабејте без мака

Јадете во вистинското време и слабејте без мака

Идеалната линија нема да ја постигнете со изгладување. Хранете се правилно и во право време. Доколку сте едни од оние кои се на работа по осум часа и тоа...

Фитнес и Диети | Нема коментари

Панакота со лимон и портокал

Панакота со лимон и портокал

ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ: * сок од еден портокал и кората * сок од еден лимон и кората * 2 лажици шеќер во прав * 200гр шеќер * 50мл млеко * 2,5 листови желатин...

Мојата кујна | Нема коментари

Витаминска бомба од спанаќ, јаболко и лимон

Витаминска бомба од спанаќ, јаболко и лимон

Потребни намирници: 1 китка спанаќ сок од 1/2 лимон 2-3 јаболка 1 супена лажица мед 1 чаша вода Измијте ги добро спанаќот и јаболката. Од спанаќот ќе...

Здраво тело | Нема коментари

Прекрасно уреден дом во скандинавски стил

Прекрасно уреден дом во скандинавски стил

Скандинавскиот стил се повеќе наоѓа примена кај уредувањето на современите ентериери, па така тој е употребуван не само во Европа, туку и по целиот...

Мојот дом | Нема коментари

Како да изгледате модерно оваа есен

Како да изгледате модерно оваа есен

Чипкани топови, фустани од антилоп, блузи кои ги откриваат рамената и сукњи со копчиња се само дел од парчињата кои сакате да ги носите преку летото, а...

Мода | Нема коментари

5 нешта кои никако не смеете да ги направите поради него

5 нешта кои никако не смеете да ги направите поради него

Љубовта е сила кој не движи, но сепак не треба да и дозволиме да го одредува секој наш чекор. Важно е да водите сметка за другите, но не по цена на...

Секс и Односи | Нема коментари

Која боја на коса ќе биде хит оваа есен?

Која боја на коса ќе биде хит оваа есен?

Пристигнувањето на есента е нов почеток. По одморите и лежерните летни денови полека сите се враќаат во редовниот ритам на животот. Се купува...

Убавина | Нема коментари

На кои седишта во авион најмалку ќе ја слушате бучавата

На кои седишта во авион најмалку ќе ја слушате бучавата

Ако седите кај крилата на авионот до прозорите, ќе ги слушате толку гласно моторите како да сте имате звучник над главата, затоа што целата бука која ја...

Патувај | Нема коментари

Еве за што сè уште може да го искористите сјајот за садови

Еве за што сè уште може да го искористите сјајот за садови

Некои од нив сигурно ги знаете ама ете ние сме секогаш тука за да ве потсетиме. Масни дамки Вие се истурило нешто масно на вашата омилена кошула? Нема...

Брзо и Корисно | Нема коментари

Како да го научите детето самостојно да си игра?

Како да го научите детето самостојно да си игра?

Дете кое наполнило 18 месеци полека треба да научи одредено време да може да се игра само без ваша помош. Но, ако не е така и вие сте во улога на главен...

Моето семејство | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk