← НАЗАД НА БОЗА
Зошто Јапонците се еден од најпаметните народи во светот?

Зошто Јапонците се еден од најпаметните народи во светот?

Јапонците се познати како особено интелигентен народ, кој се гордее со својата долговечност, но и со љубезност кон сите. Меѓутоа, поради што тие се...

Интересно | Нема коментари

Чоколадни лазањи

Чоколадни лазањи

Прекрасно задоволство, кое ќе го изненади Вашето сетило за вкус!!! ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ: 200 грама кори за лазањи 250 грама марципан сирење 100 грама...

Мојата кујна | Нема коментари

Кои се државите со најмалку туристи?

Кои се државите со најмалку туристи?

Гунар Гарфорс e норвешки бизнисмен и светски патник кој посетил 190 од 198 земји на светот. При неговите патувања, направил истражување, да открие кои се...

Патувај | Нема коментари

Прекинете го икањето со еден стисок на раката!

Прекинете го икањето со еден стисок на раката!

Постојат многу трикови за тоа како да го прекинете непријатното икање. Некои од нив велат: да земете длабоко воздух, да го задржите, а потоа кога...

Интересно | Нема коментари

Идеи за уредување на мала спална соба

Идеи за уредување на мала спална соба

Ако вашата спална соба е мала не значи дека треба да се откажете од тоа убаво да ја декорирате. Со малку труд и најмалата спална соба може да ја...

Мојот дом | Нема коментари

Модни детали кои ќе ја одбележат оваа есен

Модни детали кои ќе ја одбележат оваа есен

Ако сакате да бидете во тренд задолжително посветете им внимание на аксесоарите кои ќе бидат ИН оваа есен. Корсет на фустан, кошула или маица е...

Мода | Нема коментари

Со оваа убавица Новак Ѓоковиќ ја изневерил сопругата Јелена

Со оваа убавица Новак Ѓоковиќ ја изневерил сопругата Јелена

Приказната на италијанскиот весник „Газета дело спорт“ добива нов тек, според кој изгледа дека боливудската афера на Новак Ѓоковиќ не била чаршиски...

Новости | Нема коментари

7 трикови за полесно бојадисување на ентериерот

7 трикови за полесно бојадисување на ентериерот

Најлесниот начин за да трансформирате или освежите некоја просторија е - да ги бојосате ѕидовите во нова боја! Како да го направите бојосувањето...

Брзо и Корисно | Нема коментари

Децата и нивната љубопитност за сопственото тело

Децата и нивната љубопитност за сопственото тело

Децата уште на предучилишна возраст развиваат интерес кон запознавање на сопственото тело, вклучувајки ги и интимните делови. Многу родители се...

Моето семејство | Нема коментари

Кажете ДА на овие необични веренички прстени

Кажете ДА на овие необични веренички прстени

Веднаш откако ќе го кажете судбоносното „да“ вереничкиот прстен е оној кој ја краси вашата рака и кој го носите го гордост. Можеби со текот на годините...

Мојата венчавка | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk