← НАЗАД НА БОЗА
10 совети како да бидете успешен родител

10 совети како да бидете успешен родител

Улогата на секој родител е тешка и секој од нас може во одредена ситуација да изреагира лошо. Затоа за вас подготвивме стратегија која ќе ви...

Моето семејство | Нема коментари

Дамите во овој хороскопски знак најтешко ја пронаоѓаат својата сродна душа

Дамите во овој хороскопски знак најтешко ја пронаоѓаат својата сродна душа

Хороскопот ни открива многу работи за љубовта, бракот и за пронаоѓањето на вистинскиот. Дамата Јарец има многу сериозни барања и поради тоа и е...

Интересно | Нема коментари

Неколку трикови со кои бањата секогаш ќе блеска

Неколку трикови со кои бањата секогаш ќе блеска

Иако сите вие знаете како се чисти секој дел од бањата, сепак нема штета да ги испробате следните трикови. Најдобро од се е што сите средства кои...

Брзо и Корисно | Нема коментари

4 совршени комбинации на бои за ова лето

4 совршени комбинации на бои за ова лето

Кога е во прашање летото сите помалку повеќе се вртиме кон белата боја или цветните дезени. Но, ако сакате да се издвоите од масата и да носите...

Мода | Нема коментари

Прекрасни кратки невестински фустани

Прекрасни кратки невестински фустани

Невестинскиот фустан е еден од најважните нешта за секоја невеста. Ако сакате да бидете навистина посебна на вашиот голем ден, а во исто време да...

Мојата венчавка | Нема коментари

Зелени лазањи

Зелени лазањи

  ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ: * 12 листови за лазањи * 400гр обарен спанаќ * 200гр сирење * 50гр пармезан * 2 чашниња лук * сол * бибер * масло ЗА СОСОТ: * 2...

Мојата кујна | Нема коментари

Што влијае врз женското либидо?

Што влијае врз женското либидо?

Желбата е двигател на сексуалноста и без неа сексот брзо преминува во обврска или ритуал. Сигурно се прашувате зошто во одредени денови самата помисла...

Секс и Односи | Нема коментари

Уживајте во фасцинантното патување низ куќата Тимијана (Видео)

Уживајте во фасцинантното патување низ куќата Тимијана (Видео)

Уживајте во фасцинантното патување низ куќата “Тимијана”, која ја проектирале полските архитекти од компанијата Archon. Почувствувајте ја атмосверата...

Мојот дом | Нема коментари

Кравја маст – лек против изгореници

Кравја маст – лек против изгореници

100 г несолена кравја маст добро се меша со две свежи јајца и со таа смеса се премачкуваат изгорените места. Кога маста ќе се исуши- се заменува со нова....

Здраво тело | Нема коментари

Еве зошто бебињата плачат!

Еве зошто бебињата плачат!

Плачењето е начин на комуникација на бебето, за да ви каже дека нешто му е потребно. Еве ги најчестите причини поради кои може да плаче вашето бебенце: ...

Моето семејство | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk