← НАЗАД НА БОЗА
Хаваите во Хрватска: Плажа на која ќе посакате да го поминете остатокот од летото

Хаваите во Хрватска: Плажа на која ќе посакате да го поминете остатокот од летото

Добро е познато дека хрватскиот брег е полн со прекрасни плажи, но една од нив остава без здив. Со тиркизното бистрата вода и природната песочна плажа...

Патувај | Нема коментари

10 славни љубовници кои уништиле туѓи бракови

10 славни љубовници кои уништиле туѓи бракови

Прељубата е застапена во секој слој од општеството а во слојот на славните, ја има уште повеќе. Но, работата е во тоа што кај нив многу порано се дознава...

Новости | Нема коментари

Диета со ориз

Диета со ориз

Покрај името, оваа диета не е само со ориз. Постои од 1939 година, и доби нов бран на популарност во 2006 година кога беше објавена книгата "Rice Diet Solution"....

Фитнес и Диети | Нема коментари

Интересен летен маникир

Интересен летен маникир

Украсувањето на ноктите одамна стана голем тренд, па затоа еве неколку идеи за да направите уникатни и весели нокти за ова...

Убавина | Нема коментари

4 пози за секс во вода

4 пози за секс во вода

Ви ги претставуваме позите кои ќе ги обожавате ова лето... Ова е сезона и за секс во базен (бидејќи сите знаеме дека сексот на плажа е добар само во облик...

Секс и Односи | Нема коментари

Летна фризура за оние кои не се вешти со рацете: Јастог плетенка

Летна фризура за оние кои не се вешти со рацете: Јастог плетенка

Рибината коска е една од најпопуларните фризури која е фаворит на сите генерации. Но, оваа вечна фризура досегна нова, модерна верзија и таа веднаш стана...

Убавина | Нема коментари

10 знаци дека не внесувате доволно калциум

10 знаци дека не внесувате доволно калциум

Калциумот не е важен само за здрави коски, туку и за добриот крвен притисок, здравјето на срцето и телесната тежина. Начинот на кој функционира...

Здраво тело | Нема коментари

Летен десерт за 5 минути: Чоколадни чинии за сладолед кои се јадат

Летен десерт за 5 минути: Чоколадни чинии за сладолед кои се јадат

Најубавото освежување во жешките летни денови е секако сладоледот. Ова видео ќе ви покаже како да направите интересни чоколадни чинии со шарени...

Мојата кујна | Нема коментари

Тренд: Плисираното е повторно во мода

Тренд: Плисираното е повторно во мода

Праволиниските ситни набори се враќаат на модната сцена. Директно од модните писти тие го освоија уличниот стил, но и комбинациите кои доловуваат малку...

Мода | Нема коментари

Ја сакам, но проклет да бидам, никогаш нема повторно да ѝ кажам

Ја сакам, но проклет да бидам, никогаш нема повторно да ѝ кажам

По одот ќе ја познаеш дека е моја. Знаеш, кога ќе ме види го крева носот уште повисоко и не се осудува во очи да ме погледне. Затоа што знае. Затоа што...

Секс и Односи | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk