← НАЗАД НА БОЗА
Без хидроген и горење – Како да ја обоите косата со креп хартија?

Без хидроген и горење – Како да ја обоите косата со креп хартија?

Ако посакувате барем за летниот одмор да направите кратка промена во вашата фризура, посебно бојата на косата, постои еден лесен, едноставен и брз начин...

Убавина | Нема коментари

7 типови на здрава храна заради кои се чувствувате уморни

7 типови на здрава храна заради кои се чувствувате уморни

Дали постојано се чувствувате уморно? Ако одговорот е „да“ тогаш постои веројатност дека исцрпувачката листа на работи што мора да ги завршите и...

Здраво тело | Нема коментари

Како најлесно да ги излакирате ноктите со раката која не ви е доминантна? (видео)

Како најлесно да ги излакирате ноктите со раката која не ви е доминантна? (видео)

Само што завршивте со совршениот домашен маникир на едната рака кога сфаќате дека треба да ја смените раката и да продолжите со раката која многу...

Убавина | Нема коментари

Сè уште лежам во кревет и се надевам дека си буден и мислиш на мене

Сè уште лежам во кревет и се надевам дека си буден и мислиш на мене

Ајде, слободно. Кажи ми дека сум кутра. Кажи ми дека сум мазохист, повлечена и смешна што сè уште се држам за нешто што не би требала. Превртувај ги...

Секс и Односи | Нема коментари

Јогурт диета

Јогурт диета

Секој ден појадокот,претпладневната и попладневната ужина се исти, а ручекоти вечерата се разлчни. Вечерата не треба да се конзумира по 19 часот. Во текот...

Фитнес и Диети | Нема коментари

Мини пици од прекрасната Италија

Мини пици од прекрасната Италија

Од убавата,сончева Италија доаѓаат рецептите за нивните карактеристични и познати пици. За подготвување на мини пици,потребни ви се следниве...

Мојата кујна | Нема коментари

Елиминирајте ги „свадбарките“: 3 вежби за затегнати раце и раменици

Елиминирајте ги „свадбарките“: 3 вежби за затегнати раце и раменици

Иако целулитот е дефинитивно број 1 кога станува збор за недостатоците на жените, веднаш зад нив се наоѓаат и т.н. „свадбарките“. Но, на опуштените...

Фитнес и Диети | Нема коментари

10 знаци дека сте само опција, а не приоритет

10 знаци дека сте само опција, а не приоритет

Во одреден период од животот, во одредена врска, сите сме мислеле дека сме приоритет, кога всушност сме биле само опција. Тоа се оние моменти кога...

Секс и Односи | Нема коментари

Желе шотови за малку поинаква алкохолна приказна

Желе шотови за малку поинаква алкохолна приказна

Ви се здосади пивото (ова звучи неверојатно, но некогаш е вистинито), коктелите и белото вино? Време е за нешто поинакво – желе шотови со кои ќе ја...

Мојата кујна | Нема коментари

Ѕвезди кои во јавност облекоа свилена наметка за по дома

Ѕвезди кои во јавност облекоа свилена наметка за по дома

Еден од модните трендови кои често се враќа е носењето долна облека во јавност. Но, овојпат не е така провокативно како што звучи. Се работи за...

Мода | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk