← НАЗАД НА БОЗА
Атрактивен дом за младо семејство

Атрактивен дом за младо семејство

Овој дом е организиран така да одговара на потребите на младо семејство со две деца. Желбата на сопствениците за отворен јавен простор во рамките на...

Мојот дом | Нема коментари

Потпечени тортелини

Потпечени тортелини

Тортелините се паста во форма на прстен која потекнува од северниот дел на Италија, односно Болоња и Модена, и ако мислевте дека зборот „тортелини“...

Мојата кујна | Нема коментари

Паметни решенија: Организирајте ги ситниците во вашата бања

Паметни решенија: Организирајте ги ситниците во вашата бања

Од пешкирот, козметиката па сѐ до фенот за коса и останатите ситници кои се наоѓаат во бањата, знаат да ни направат вистински неред, но затоа тука се...

Брзо и Корисно | Нема коментари

Што сè лечи комбинацијата од мед и цимет

Што сè лечи комбинацијата од мед и цимет

Научниците потврдуваат дека медот е доста ефикасен во лекување на многу заболувања, а во комбинација со циметот, станува смртоносно оружје против...

Здраво тело | Нема коментари

Како да препознаете кој парфем е копија, а кој оригинал?

Како да препознаете кој парфем е копија, а кој оригинал?

Сведоци сме на разни манипулации кој секојдневно се случуваат од уличните продавачи, па дури и во реномирани продажни места. Но, сепак пости начин како...

Интересно | Нема коментари

Le Coquelicot – Куршевел, Франција

Le Coquelicot – Куршевел, Франција

Британскиот принц Хари, претседателот на Казакстан Нурсултан Назарбајев и руските олигарси се дел од листата на гости кои го посетиле овој „Париз на...

Патувај | Нема коментари

Неверојатна десетдневна диета со брокула

Неверојатна десетдневна диета со брокула

Повеќето од луѓето не сакаат брокула. Не постои дете што сака да ја јаде, а и мажите ќе ви наведат неколку причини против. Но, жените некако го сметаат...

Фитнес и Диети | Нема коментари

Кожни здолништа за модерен изглед оваа есен

Кожни здолништа за модерен изглед оваа есен

Оваа есен посебно место имаат кожните здолништа во вашата есенско – зимска гардероба. Кожните здолништа ќе ви овозможат женствен и шик изглед, а воедно...

Мода | Нема коментари

Одберете ја иделната фризура за вашата венчавка

Одберете ја иделната фризура за вашата венчавка

Венчавката е веројатно најважниот настан во животот на поголемиот број на жени. А избирањето на фризурата на венчавката е една од сигурно најважните...

Мојата венчавка | Нема коментари

Почнете да го живеете Вашиот рај во вашиот дом!

Почнете да го живеете Вашиот рај во вашиот дом!

Домот е Вашиот рај, а рајот е рај само доколку кога ќе се вратите дома по напорниот ден почнете да се чувствувате свои на своето… Ослободете се од...

Мојот дом | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk