← НАЗАД НА БОЗА
Ја знаете формулата за да имате девојче ??? Откријте ја …

Ја знаете формулата за да имате девојче ??? Откријте ја …

Идните мајки кои би сакале да имаат женско дете треба да јадат точно одредена храна и почесто да имаат секс, тврдат научниците од Мастрихтскиот...

Моето семејство | Нема коментари

Од обична направете уникатна кошула

Од обична направете уникатна кошула

Доколку имате некоја обична кошула обидете се да направите нешто интересно, и да ја претворите во ултра модерна. За да го сторите тоа треба да набавите...

Брзо и Корисно | Нема коментари

Модни комбинации во окер боја

Модни комбинации во окер боја

Темно жолтите нијанси, познати и како окер или „сенф“ бои, се одличен избор за облека во есенските и зимските денови. Капче, шалче, капут, панталони,...

Мода | Нема коментари

Најсекси работи после сексот

Најсекси работи после сексот

Штом ќе ви се укаже можност и време, искористете ја да поминете што повеќе време со партнерот во кревет како би ја зголемиле блискоста. Сексот најчесто,...

Секс и Односи | Нема коментари

Диета со јајца: Изгубете три килограми во само 3 дена!

Диета со јајца: Изгубете три килограми во само 3 дена!

Оваа тридневна диета ќе ви помогне да изгубите тежина за брзо време. Во текот на оваа диета, треба да се избегнувате конзумирање на тестенини, сол,...

Фитнес и Диети | Нема коментари

Луксуз на Карибските острови – Baha Mar

Луксуз на Карибските острови – Baha Mar

Овој ултра луксузен ресорт на Карибите Вреден 3,5 милијарди долари,  се вика Baha Mar. Истиот се карактеризира со чисти, бели песочни плажи и кристално,...

Патувај | Нема коментари

Колку чини и каде се наоѓа најскапиот стан во светот?

Колку чини и каде се наоѓа најскапиот стан во светот?

Ако барате луксузен стан во овој град, има еден кој ќе ви биде достапен кој ќе може да го купите за две години. Дубаи е местото каде што луксузните...

Мојот дом | Нема коментари

Пет причини зошто некои луѓе ги касаат комарци, а некои не

Пет причини зошто некои луѓе ги касаат комарци, а некои не

Дали некогаш сте забележале дека комарците сакаат да касаат некои луѓе, додека другите ги игнорираат? Меѓу кои луѓе сте вие? Ентомологот Џозеф М. Конлон...

Здраво тело | Нема коментари

Како би изгледал светот со само 100 жители?

Како би изгледал светот со само 100 жители?

На планетата Земја моментално живеат нешто повеќе од 7 милијарди жители. Па за да се претстави демографијата и начинот на живот на луѓето, полесно е да се...

Интересно | Нема коментари

Која е идеалната разлика во годините за совршена врска?

Која е идеалната разлика во годините за совршена врска?

Дали знаете дека постои идеална разлика во годините меѓу партнерите? Студија спроведена на Универзитетот Емори во Атланта докажува дека постои идеална...

Секс и Односи | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk