← НАЗАД НА БОЗА
Што се случува со лицето кога ќе заспиете со шминка?

Што се случува со лицето кога ќе заспиете со шминка?

Сите знаеме дека е штетно да си легнеме без избришена шминка на лицето. Но, колкава е всушност штетата? BuzzFeed Yellow направи видео на оваа тема. Кога си...

Убавина | Нема коментари

Зошто е опасно да се прекрива бебешката количка во летните денови?

Зошто е опасно да се прекрива бебешката количка во летните денови?

Не треба да се прекрива детската количка како заштита од сонцето бидејќи тоа може да доведе до синдромот на рана смрт на бебињата. Предупредувањето...

Моето семејство | Нема коментари

Се разведуваат Анџелина Џоли и Бред Пит

Се разведуваат Анџелина Џоли и Бред Пит

Најпознатата холивудска двојка во светот, Анџелина Џоли и Бред Пит, се разведуваат, пишува TMZ, а пренесуваат светските медиуми. Според TMZ, Анџелина...

Новости | Нема коментари

Стил на денот

Стил на денот

Стил на...

Стил на денот | Нема коментари

Зошто силните жени привлекуваат погрешни мажи?

Зошто силните жени привлекуваат погрешни мажи?

Модерните, независни, самоуверени и успешни жени се пример за многу други жени, кои се чувствуваат слабо и инфериорно во односот на мажите. За оние жени...

Секс и Односи | Нема коментари

Француска торта со јаболка и рум

Француска торта со јаболка и рум

ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ: (за 6-8 лица) 1 шолја брашно 1 прашок за пециво 1/4 лажичка сол 1/2 шолја несолен путер на собна температура 2/3 шеќер, и уште малку за...

Мојата кујна | Нема коментари

Дали ви отчукува биолошкиот часовник?

Дали ви отчукува биолошкиот часовник?

Колку и да сакате да станете мајка, во овој модерен свет понекогаш е тешко само да се слуша инстинктот кој кажува кога биолошки сте најподготвена да...

Моето семејство | Нема коментари

Парче лубеница на ден штити од срцеви болести

Парче лубеница на ден штити од срцеви болести

Со последните научни истражувања докажано е дека едно парче лубеница дневно може да го спречи собирањето на штетниот холестерол и на тој начин...

Здраво тело | Нема коментари

Елегантни есенски комбинации

Елегантни есенски комбинации

Џинсот, маслинесто зелената, моторџиските јакни, карираните кошули како и слоевитото облекување доминираат на улиците, но ако малку подобро се...

Мода | Нема коментари

Овој човек буквално си игра со животот: Скока од највисоките згради во целосна магла

Овој човек буквално си игра со животот: Скока од највисоките згради во целосна магла

Непознатиот „base jumper” скокнал од највисоката зграда во Дубаи, додека под него се протегале густи облаци низ кои морал да помине за да ја здогледа...

Интересно | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk