← НАЗАД НА БОЗА
Куќа со подземен балкон

Куќа со подземен балкон

Оваа куќа чиј дизајн е инспириран од (замислете!) штала, покрај тоа што ќе му овозможи чувство на удобност и топлина на сопственикот и прекрасен поглед...

Мојот дом | Нема коментари

Мистериозните патувања се најновиот хит во туризмот

Мистериозните патувања се најновиот хит во туризмот

Сакате да отпатувате на совршена авантура, а сте тип на човек кој сака спонтаност и изненадувања? Тогаш мистериозните патувања се вистинскиот избор за...

Патувај | Нема коментари

Хит третман: Слузта од полжав ги брише брчките и лузните

Хит третман: Слузта од полжав ги брише брчките и лузните

Слузта од полжав често се користи во козметичките препарати за регенерација на кожата и оние за подмладување. Се смета за еден од подобрите...

Убавина | Нема коментари

Направете сами: Кожна алка со монистра

Направете сами: Кожна алка со монистра

Како и секоја есен, и оваа им се препорачува на девојките да ја "смират" својата гардероба со неколку парчиња во природни топли „земјени“ тонови. Дури и...

Брзо и Корисно | Нема коментари

Собра милиони а потоа исчезна: Што се случи со творецот на хитот „Gangnam Style”?

Собра милиони а потоа исчезна: Што се случи со творецот на хитот „Gangnam Style”?

Откако во 2012 година дотогаш непознатиот Псај ја објави песната „Gangnam Style”, светот за него повеќе не е ист. Псај, чие вистинско име е Парк Џае, го доживеа...

Новости | Нема коментари

Менталната моќ и главните адути на хороскопските знаци

Менталната моќ и главните адути на хороскопските знаци

ОВЕН -Овие особи уште на прв поглед умеат да се наметнат и оставаат впечаток на околината. Нивниот физички изглед, однесувањето и стилот на изразување...

Интересно | Нема коментари

Стил на денот

Стил на денот

Стил на...

Стил на денот | Нема коментари

Интересен дом со разиграни комбинации на бои и нијанси

Интересен дом со разиграни комбинации на бои и нијанси

Некои теми на бои се карактеристични за класиката, додека пак други имаат повеќе авантуристички пристап. Овој дом има креативна палета од разиграни...

Мојот дом | Нема коментари

Како да изберете венчален букет?

Како да изберете венчален букет?

Новите трендови во цветната декорација нè враќаат кон природата и кон духовните вредности.  Во фокус се т.н. диви и култивирани стилови, придружени со...

Мојата венчавка | Нема коментари

Свирењето го поттикнува развојот на мозокот кај децата

Свирењето го поттикнува развојот на мозокот кај децата

Истражувањата на научниците покажаа дека свирењето некој музички инструмент во претшколската возраст има повеќекратна корист за развој на мозокот....

Моето семејство | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk