← НАЗАД НА БОЗА
Додатоци за бањa

Додатоци за бањa

Уредувањето на домот одзема многу време, но и пари. Некои работи би ги можеле да се изостават, би ги купиле во иднина. Секако, тоа не е случај со основните...

Мојот дом | Нема коментари

Хороскопот открива: Што најмногу мразат хороскопските знаци

Хороскопот открива: Што најмногу мразат хороскопските знаци

Хороскопот точно знае што мрази секој хороскопски знак, па проверете дали се совпаѓа и со вашиот. Овен Овните мразат луѓе што прават сè претерано...

Интересно | Нема коментари

4 Најпопуларни дизајнерски чанти за оваа есен

4 Најпопуларни дизајнерски чанти за оваа есен

Со реси или без, со интересни дезени и впечатливи бои за на рамо или со рачки, по нив полудеа сите жени низ светот. Чантите оваа есен дефинитивно ќе ви...

Мода | Нема коментари

Експрес брзи солени коцки со сирење

Експрес брзи солени коцки со сирење

Состојки: 3 јајца 1 чаша јогурт 200 гр сирење 18 лажици брашно 1 кесичка прашок за печиво 100 мл масло сол Начин на подготовка: Со миксер...

Мојата кујна | Нема коментари

НАПРАВЕТЕ САМИ: Ефикасен и едноставен домашен отстранувач на флеки

НАПРАВЕТЕ САМИ: Ефикасен и едноставен домашен отстранувач на флеки

Многу често сме во потрага по средство за отстранување дамки од облека, не знаејќи дека можеме да го направиме со свои раце. Овој домашен препарат...

Брзо и Корисно | Нема коментари

Симптоми на стрес кај децата: Како да ги препознаете и да реагирате?

Симптоми на стрес кај децата: Како да ги препознаете и да реагирате?

Дури и бебињата можат да бидат напнати и под стрес, иако ни се чини дека нема зошто да се грижат. Меѓутоа, ако родителите не знаат добро да управуваат со...

Моето семејство | Нема коментари

Народ кој живее до 120 години, а раѓа и во 65-та

Народ кој живее до 120 години, а раѓа и во 65-та

Припадниците на народот Хунзи секогаш се насмеани, витални и цврсти. Изгледаат толку младолико, што многумина се шокираат кога ќе слушнат за нивните...

Патувај | Нема коментари

Република Гвинеја: Раскошна убавина во срцето на Африка

Република Гвинеја: Раскошна убавина во срцето на Африка

Замислете дека патувате на рамен автопат, а потоа сте во искушение да свртите на едно мало, прашнаво исклучување кои води на нерамен терен, каде што...

Патувај | Нема коментари

Највкусните Нутела ролнички

Највкусните Нутела ролнички

Потребни состојки за тестото: 250 мл млеко 60 г путер 500 г брашно 50 г шеќер ½ лажиче сол 2 лажички квасец во прав 1 јајце Потребни состојки за...

Мојата кујна | Нема коментари

Зодијакот ќе ви покаже кои се најдобрите пријатели за вашиот хороскопски знак

Зодијакот ќе ви покаже кои се најдобрите пријатели за вашиот хороскопски знак

Вашиот хороскопски знак може да има влијание како и на вашиот живот така и на секојдневието. Тој може да открие многу за вас како човек, љубовник и...

Интересно | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk