← НАЗАД НА БОЗА
Работи кои треба да ги направите пред да дојде вашето второ дете

Работи кои треба да ги направите пред да дојде вашето второ дете

Немојте да ја пропуштите забавата заедно со вашето дете пред да дојде новороденчето. Без оглед колку сте возбудени поради доаѓањето на свет на бебето...

Моето семејство | Нема коментари

Како да дознаете дали навистина ве посакува

Како да дознаете дали навистина ве посакува

Момчите и не се толку суптилни во своите намери. Кога станува збор за додворување поголем дел од нив имаат три добро извежбани потези. Сепак, девојки...

Секс и Односи | Нема коментари

Пијалок од суви сливи за губење на килограмите

Пијалок од суви сливи за губење на килограмите

За вишокот на килограми околу стомакот често се виновни мрзеливите црева, кои го спречуваат согорувањето на масните наслаги и елиминацијата на...

Фитнес и Диети | Нема коментари

Храна која треба да ја избегнувате кога пиете антибиотици

Храна која треба да ја избегнувате кога пиете антибиотици

Дали знаевте дека храната која ја внесувате влијае на лековите кои ги земате? Ова особено се однесува на антибиотиците. Одредени продукти во...

Здраво тело | Нема коментари

Кожни здолништа: Како да ги носите оваа есен?

Кожни здолништа: Како да ги носите оваа есен?

Кожната сукња е едно од најтрендовските парчиња за оваа сезона. Кратка, миди, со „молив“ крој, со „А“ крој, тесна или широка, изгледа покул и поразлично...

Мода | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk