← НАЗАД НА БОЗА
Природни лекови против воспаление на синусите

Природни лекови против воспаление на синусите

Синуситис е состојба предизвикана од воспаление на слузницата на синусите. Причините за појава може да бидат различни, но најчести се автоимуните...

Здраво тело | Нема коментари

Пишувајте домашна работа со вашите деца!

Пишувајте домашна работа со вашите деца!

Еве неколку совети како да му помогнете на вашето дете да не чувствува одбивност кон домашната работа и тоа да му стане обврска која задолжително да си...

Моето семејство | Нема коментари

Неколку начини на употреба на мајонез, за кои никогаш не би се сетиле!

Неколку начини на употреба на мајонез, за кои никогаш не би се сетиле!

Додека комзумирањето на мајонезот поради големиот број на маснотии не се препорачува во големи количини, овој за многумина омилен додаток во...

Брзо и Корисно | Нема коментари

Три шолји од овој чај намалуваат осум сантиметри во половината за седум дена

Три шолји од овој чај намалуваат осум сантиметри во половината за седум дена

Рецептот за слабеење од само три состојки предизвика глобално лудило, особено поради тоа што се повеќе луѓе што го пробале сведочат за неговата...

Фитнес и Диети | Нема коментари

Ако сакате и тој да се вљуби…

Ако сакате и тој да се вљуби…

Најпрво треба да знаете дека не е потребно да се однесувате неприродно или да се смените целосно, за да натерате даден маж да се чувствува пријатно со...

Секс и Односи | Нема коментари

Чоко „лист“ торта

Чоко „лист“ торта

Состојки за тестото: 248 грама брашно 310 грама шеќер 1 прашок за пециво ¼ лажичка сол 226 грама несолен путер 50 грама какао 235 мл врела зовриена...

Мојата кујна | Нема коментари

Џоли е бесна: ФБИ ги испрашува децата – Бред бара совети од татко и

Џоли е бесна: ФБИ ги испрашува децата – Бред бара совети од татко и

Никој не би сакал во моментот да е во кожата на Анџелина Џоли. Освен тоа што федералните агенти ги распрашуваат децата за инцидентот, кој што се случи во...

Новости | Нема коментари

7 работи кои го прават секој хороскопски знак посебен

7 работи кои го прават секој хороскопски знак посебен

Секој од 12-те знаци во Зодијакот си има свои карактеристики кои го разликуваат од останатите. Така некои знаци ги сакаме заради љубезноста и...

Интересно | Нема коментари

Како да препознаете бактериска вагиноза

Како да препознаете бактериска вагиноза

Бактериската вагиноза е непријател на секоја трета жена, но многу жени не знаат што е и ја поврзуваат со други полови болести. Тоа означува нарушување...

Здраво тело | Нема коментари

Погледнете го овој фантастичен стан во Њујорк

Погледнете го овој фантастичен стан во Њујорк

Гламурозниот стан што сте во можност да го погледнете, се наоѓа во Њујорк, поточно во Бруклин. Овој стан е олицетворение на класичниот њујоршки гламур,...

Мојот дом | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk