← НАЗАД НА БОЗА
Црвени модни комбинации за оваа есен

Црвени модни комбинации за оваа есен

Есенската мода во основа се состои повеќе од топли и темни бои. Тие можат да изгледаат многу елегантно кога ќе се искомбинираат правилно. Но, ако...

Мода | Нема коментари

Грешки кои најчесто ги правиме за време на вежбањето

Грешки кои најчесто ги правиме за време на вежбањето

Одржувањето на формата е доста тешко, но со малку труд и упорност можете да го добиете совршеното обликувано тело. Сепак, пред да почнете или...

Фитнес и Диети | Нема коментари

Едџинг- после овој вид на секс никогаш нема да ви текне на обичниот!

Едџинг- после овој вид на секс никогаш нема да ви текне на обичниот!

Велат дека најдобрите оргазми се оние кои морате да ги чекате, а за тоа постои и термин едџинг. Потребно е да дојдете многу блиску до оргазмот, а потоа...

Секс и Односи | Нема коментари

Како најбрзо и најлесно да научите нов странски јазик?

Како најбрзо и најлесно да научите нов странски јазик?

Збогатувањето на знаењето со нов странски јазик носи неколку предности –  преку него ќе се запознаете со културата на земјата чиј јазик го учите, ќе ја...

Брзо и Корисно | Нема коментари

Зошто е важно вашето дете да има послешколски активности

Зошто е важно вашето дете да има послешколски активности

Секој родител го сака најдоброто за своето дете, а одлуката слободното време на вашето дете да му го исполните со интересни активности е една од...

Моето семејство | Нема коментари

Бидете креативни: Уредете го домот со помош на палети

Бидете креативни: Уредете го домот со помош на палети

Палетите се одлични за носење товар. Но, зад оваа нивна практична примена, се крие уште една, која само окото на креативецот може да ги открие, а тоа е дека...

Мојот дом | Нема коментари

Како изгледа првиот час од животот на бебето

Како изгледа првиот час од животот на бебето

Прочитајте ја прекрасната приказна за тоа како изминуваат првите час и десет минути по доаѓањето на свет.  Шведските научници внимателно...

Моето семејство | Нема коментари

Како да ја надминете несигурноста при орален секс?

Како да ја надминете несигурноста при орален секс?

Кога се зборува за секс, фокусот е секогаш на половиот однос, но што е со сѐ останато? Сексуалниот однос претставува сѐ од сензуалниот допир, милување на...

Секс и Односи | Нема коментари

Вкусни соја шницли

Вкусни соја шницли

Состојки: 100 гр соја шницли малку бибер 3/4 л врела вода 50 гр презла 1-2 ловоров лист ладно цедено масло за пржење 1/2 лажичка оригано Начин на...

Мојата кујна | Нема коментари

Како за една недела да се ослободите од салото на стомакот!?

Како за една недела да се ослободите од салото на стомакот!?

Овие намирници не смеат да бидат дел од вашата исхрана во текот на оваа диета, бидејќи не помагаат при топење на маснотиите, туку го потенцираат нивното...

Фитнес и Диети | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk