← НАЗАД НА БОЗА
Дмашен сируп за лекување на кашлица

Дмашен сируп за лекување на кашлица

Сезоната на вируси полека почнува, а ако не сакате да бидете „жртва“, најдобро е веднаш да им застанете на пат на „досадните“ бактерии. Главоболка,...

Здраво тело | Нема коментари

ГЕНИЈАЛЕН ТРИК: По ова веќе никогаш нема да ви студи во нозете!

ГЕНИЈАЛЕН ТРИК: По ова веќе никогаш нема да ви студи во нозете!

Направете го ова со своите чизми, и нема зима за вашите стапала! Што ви треба: зимски чизми ножици маркер рефлектирачки материјал (можете да...

Брзо и Корисно | Нема коментари

Оваа вежба ќе ви помогне да направите профи стомачни, а можете да ја правите и дома (Видео)

Оваа вежба ќе ви помогне да направите профи стомачни, а можете да ја правите и дома (Видео)

За одличен изглед не постои магично стапче. За да изгледате профи и да имате фит тело не е доволно само да се храните здраво. Затоа заборавете на...

Фитнес и Диети | Нема коментари

5 топ совети за беспрекорна шминка за на свадба

5 топ совети за беспрекорна шминка за на свадба

Младоженецот е избран, венчаницата е испеглана, гостите се поканети,  јадењето, цвеќето, нарачани…Останува уште да се погрижите за својот изглед и пред...

Мојата венчавка | Нема коментари

Четири забавни начини да го научите детето да си го напише своето име

Четири забавни начини да го научите детето да си го напише своето име

Повеќето деца учат да си го напишат името кога се во градинака, а ние ви предлагаме некои методи за учење за пишување на името, кои во исто време се...

Моето семејство | Нема коментари

Париз град на светлината, Вегас град на гревот – тајните зад прекарите на светските метрополи

Париз град на светлината, Вегас град на гревот – тајните зад прекарите на светските метрополи

Дознајте што се крие зад најпознатите прекари на светските метрополи. Њујорк – Големо јаболко И ако се сметало дека овој прекар е постар,...

Патувај | Нема коментари

За што сè можете да ја користите кујнската сол

За што сè можете да ја користите кујнската сол

Нови трикови за тоа како да ја користите солта во секојдневниот живот, а тоа да не биде во јаде. Овошје Кришките од јаболка брзо потемнуваат, но ако ги...

Брзо и Корисно | Нема коментари

8 страшни проштални пораки: Што напишале познатите пред да извршат самоубиство?

8 страшни проштални пораки: Што напишале познатите пред да извршат самоубиство?

Што напишале познатите личнисто пред да извршат самоубиство? Не е тајна дека познастите личности се соочуваат со големи проблеми, во главно дека...

Новости | Нема коментари

Хороскопот октрива: Што сакаат, а што не поднесуваат жените кај мажите според хороскопскиот знак

Хороскопот октрива: Што сакаат, а што не поднесуваат жените кај мажите според хороскопскиот знак

Во овој хороскоп ќе откриете што најмногу сакаат жени кај посилниот пол, но и што највеќе ги нервира. Овен Иако се чувствителни, жените имаат многу мала...

Интересно | Нема коментари

За само еден ден ќе ослабете 2 килограми! Еве на кој начин

За само еден ден ќе ослабете 2 килограми! Еве на кој начин

Диетата со млеко и зелен чај е најпопуларна помеѓу оние кои сакаат брзо да ослабат, без да ги вратат килограмите за неколку недели. Диетата трае само 1...

Фитнес и Диети | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk