← НАЗАД НА БОЗА
5 причини зошто е добро секој ден да пиете по една чашка ракија

5 причини зошто е добро секој ден да пиете по една чашка ракија

Овој домашен пијалак никого не го остава рамнодушен, а познато е дека го намалува ризикот од мозочен и срцев удар. Конзумирање на ракија може да донесе и...

Здраво тело | Нема коментари

Предлози како најдобро да ги искомбинирате чизмите над колена

Предлози како најдобро да ги искомбинирате чизмите над колена

Ни пристигнаа студените денови а со тоа и сезоната на чизмите. Модерните девојки и оние кои ги следат трендовите веќе си набавија чизми над колена кои...

Мода | Нема коментари

Да, возможно е! Ослабете 3 килограми за 5 дена со помош на овој чудесен сок

Да, возможно е! Ослабете 3 килограми за 5 дена со помош на овој чудесен сок

За сите оние кои сакаат на брзина да изгубат неколку килограм, овој пијалак е идеален бидејќи со него во рок од 5 дена се намалуваат до 3...

Фитнес и Диети | Нема коментари

Уникатен ентериер со многу бои и текстури

Уникатен ентериер со многу бои и текстури

Употребата на светли бои, интензивни дози на природно зеленило и широк спектар на завршни детали, може да создадат уникатен ентериер. Без оглед на тоа...

Мојот дом | Нема коментари

Сите се исти: Неколку заеднички карактеристики на прељубниците

Сите се исти: Неколку заеднички карактеристики на прељубниците

Мажите кои изневеруваат им создаваат проблем на жените: после некое време, почнуваме да мислиме дека сите мажи се исти. Иако тоа не е вистина, вистина е...

Секс и Односи | Нема коментари

Клучот за успешен брак е…

Клучот за успешен брак е…

Не е тешко да претпоставиме кој е вистинскиот клуч... Водењето љубов е клучот за мирен брачен живот. Научниците од Универзитетот во Чикаго тврдат дека...

Моето семејство | Нема коментари

Несекојдневен пештерски манастир во Каиро

Несекојдневен пештерски манастир во Каиро

Постојат голем број убави цркви и манастири ширум светот, но овој е прв и единствен изграден во гигантска пештера. Манастирот Св. Симон се наоѓа во Каиро...

Патувај | Нема коментари

НЕ ГИ ФРЛАЈТЕ СТАРИТЕ ТЕГЛИ, еве како можете да ги искористите!

НЕ ГИ ФРЛАЈТЕ СТАРИТЕ ТЕГЛИ, еве како можете да ги искористите!

Имате куп неискористени тегли и не знаете што со нив? Едно е сигурно, никако немојте да ги фрлате! Со неколку креативни идеи, убивате две муви со еден...

Брзо и Корисно | Нема коментари

Пита со месо и фета сирење

Пита со месо и фета сирење

Состојки: 500 гр мелено месо 1 главица исецкан кромид 2 мали лажици масло 250 гр зготвен и исецкан спанаќ 1 голема лажица грчки зачин (или мешавина од...

Мојата кујна | Нема коментари

На ова ниту еден маж нема да одолее

На ова ниту еден маж нема да одолее

Многу работи му се важни на мажот, кога станува збор за жената. За да ја упростиме работата направена е анкета од која е дојдено до заклучок кои се оние...

Секс и Односи | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk