← НАЗАД НА БОЗА
Конечно кажа „да“: По 5-годишна врска, пејачката ќе застане пред олтар!

Конечно кажа „да“: По 5-годишна врска, пејачката ќе застане пред олтар!

Пејачката со раскошен вокал, Адел, му кажа „да“ на својот долгогодишен дечко и татко на своето дете, Сајмон Конеки. Сајмон ја запроси пејачката по врска...

Новости | Нема коментари

Венчаниците на Ана Кемпбел

Венчаниците на Ана Кемпбел

Никогаш не ни е доста од  прекрасни венчаници кои заслепуваат уште на првиот поглед. Со цел да го задоволиме вашиот апетит, денес ви ја претставуваме...

Мојата венчавка | Нема коментари

Пријатен и топол стан во Киев

Пријатен и топол стан во Киев

Овој стан е дело на украинскиот архитект Владимир Сапјан и истиот се наоѓа во главниот град на Украина, Киев. Архитектот од овој простор сакал да...

Мојот дом | Нема коментари

Носете цветни дезени и во есен!

Носете цветни дезени и во есен!

Иако цветните дезени се поврзани со сонце, јарки бои, убаво време сепак може да ги носите и во текот на студените месеци. Ако се прашувате како да...

Мода | Нема коментари

Колач со јаболка и овесни снегулки

Колач со јаболка и овесни снегулки

Состојки: 3 шолји овесни снегулки (шолја од 200 мл) 3 шолји рендани јаболка 1/2 шолја шеќер 1 ванилин шеќер 1 прашок за пециво 3 јајца 1/2 шолја...

Мојата кујна | Нема коментари

Генијален изум за утринско будење (Видео)

Генијален изум за утринско будење (Видео)

Познат ни е трауматичниот момент кога ќе го чуеме алармот наутро и знаеме дека треба да станеме од топлиот кревет, особено во зима, и да се соочиме со...

Брзо и Корисно | Нема коментари

Што мразат мажите во сексот според хороскопскиот знак?

Што мразат мажите во сексот според хороскопскиот знак?

Кога имате секс со некого, тој не започнува и не завршува со предиграта. Сексот трае од првиот бакнеж до моментот кога веќе се облекувате. Затоа, убаво е...

Интересно | Нема коментари

Ѓумбирот е поефикасен од хемотерапија

Ѓумбирот е поефикасен од хемотерапија

Ѓумбирот е еден од најздравите, а можеби и највкусните зачини на планетава. Тој делува за зголемување на апетитот, против мачнините, (дури и тие кај...

Здраво тело | Нема коментари

Децата ја наследуваат интелегенцијата од мајките

Децата ја наследуваат интелегенцијата од мајките

Научниците потврдија, можете слободно да велите „Паметна/ен сум на мама“. Според најновите истражувања, гените на интелигенцијата се сместени на...

Моето семејство | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk