← НАЗАД НА БОЗА
Со помош на овој метод ќе ја намалите главоболката и ќе го нормализирате крвниот притисок!

Со помош на овој метод ќе ја намалите главоболката и ќе го нормализирате крвниот притисок!

Овој едноставен метод ќе ве ослободи од главоболката и ќе го нормализира крвниот притисок за многу кратко време. Доколку имате јаки, неиздржливи болки...

Здраво тело | Нема коментари

Брза солена торта со спанаќ и сирење

Брза солена торта со спанаќ и сирење

Состојки: 1 шолја бело брашно 1 шолја пченкарно брашно 1 кесичка прашок за пециво половина шолја масло 3 јајца половина килограм спанаќ 200 гр...

Мојата кујна | Нема коментари

Фантастичен спа центар „После дождот“!

Фантастичен спа центар „После дождот“!

Со локација на Швајцарија и во Париз, овој спа центар ќе направи се само да заборавите на своите грижи. Новиот спа центар наречен „После дождот“ ќе ви...

Патувај | Нема коментари

Зимска свадба во сини и сребрени нијанси

Зимска свадба во сини и сребрени нијанси

Симфонија во бело или зимска свадба. Зимата или сезоната на нашата детска радост може лесно да се трансформира во сезона на семејна среќа. Многу луѓе...

Мојата венчавка | Нема коментари

Погледнете го овој уметнички стан во Букурешт

Погледнете го овој уметнички стан во Букурешт

Млад уметнички настроен пар сакал нивниот нов стан што подобро да го рефлектира нивниот начин на живот. Токму тоа и го добиле! Романското архитектонско...

Мојот дом | Нема коментари

Тајната за витко тело

Тајната за витко тело

Некогаш животот навистина не е фер. Некои луѓе се слаби и витки без голема мака, додека остатокот од популацијата мора да брои залаци и со часови да се...

Фитнес и Диети | Нема коментари

Осум правила за совршени новогодишни фустани

Осум правила за совршени новогодишни фустани

Во изборот на фустан за најлудата ноќ не можете да погрешите, но сепак добро е да ги знаете овие неколку правила со цел да го направите најдобриот избор....

Мода | Нема коментари

Рецепт против пијанство

Рецепт против пијанство

Новогодишните празници се на чекор од нас, многу алкохол, јадење, забава. По традиција ќе се испие големо количество на алкохол, кое може да предизвика да...

Брзо и Корисно | Нема коментари

Здолништа и џемпери за модерен изглед

Здолништа и џемпери за модерен изглед

За вас денеска подготвивме една специјална статија. Една од најважните работи кои треба да ги разгледате, е секако топлата и практична гардероба, која е...

Мода | Нема коментари

Доколку имате ќерка, не заборавајте да и го кажете ова!

Доколку имате ќерка, не заборавајте да и го кажете ова!

Понекогаш, од големите животни лекции и поуки ги забораваме оние ситните, но премногу важни. За да го задржите веселиот дух на вашата ќерка, но...

Моето семејство | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk