← НАЗАД НА БОЗА
Како да се прочистите од никотинот?

Како да се прочистите од никотинот?

Пушењето остава многу непријатни траги на нашето тело, а една од најопасните е онаа на белите дробови каде се таложат никотинот и катранот. Постојат...

Здраво тело | Нема коментари

Чудо на природата: Магично езеро без дно

Чудо на природата: Магично езеро без дно

Езерото „Сино око“ кое се наоѓа во Албанија е природен феномен бидејќи верувале или не нема дно! Синото око всушност е дупка во која се спојуваат...

Патувај | Нема коментари

Лесна и ефикасна диета. Без гладување!

Лесна и ефикасна диета. Без гладување!

Доколку сте претерале со јадење за време на празниците или сакате да изгубите тежина лесно и без глад, имаме одлична диета за вас. Диетата се прави 7 дена....

Фитнес и Диети | Нема коментари

Лошите момци им се попривлечни на девојките бидејќи се поголем предизвик

Лошите момци им се попривлечни на девојките бидејќи се поголем предизвик

На жените им се попривлечни лошите момци отколку оние добрите коишто се понежни и повнимателни. Тоа е така затоа што нив ги гледаат како попасивни и...

Секс и Односи | Нема коментари

Жените родени во овој хороскопски знак се вистински дами

Жените родени во овој хороскопски знак се вистински дами

Жените родени во знакот на Вага се социјални личности и имаат неверојатна дарба за комуникација, па затоа и обожаваат да бидат опколени со пријателите и...

Интересно | Нема коментари

Направете сами: Интересни Новогодишни украси

Направете сами: Интересни Новогодишни украси

Правењето на интересни новогодишни украси никогаш не било полесно. Наместо да ги трошите парите на веќе изработени лампиони, засукајте ги ракавите и...

Брзо и Корисно | Нема коментари

Каков е карактерот на вашето бебе?

Каков е карактерот на вашето бебе?

Едно од најголемите задоволства додека вашето дете рате е да го гледате како ја развива неговата личност. Многу често на овој начин можете да откриете...

Моето семејство | Нема коментари

ДЕСЕРТ ГОТОВ ЗА 5 МИНУТИ: Колач со банани и кекс кој не се пече

ДЕСЕРТ ГОТОВ ЗА 5 МИНУТИ: Колач со банани и кекс кој не се пече

Состојки:   250 гр кекс (по желба) 125 гр путер 3 лажици кокос 2 зрели банани 250 гр крем сирење 3 лажици какао сок од 1 мандарина (може од лимон...

Мојата кујна | Нема коментари

Погледнете како изгледа средба на два океани

Погледнете како изгледа средба на два океани

Фотографијата го покажува местото каде се сретнуваат два океани во Заливот Алјаска. Иако фотографијата е вистинска, сепак постојат неколку заблуди што...

Патувај | Нема коментари

Ставете масло во лушпа од мандарина. Ќе се случи нешто МАГИЧНО!

Ставете масло во лушпа од мандарина. Ќе се случи нешто МАГИЧНО!

Мандарините се исклучително вкусни! Особено на зима, кога ги конзумираме затоа што се полни со витамини. Но, секогаш зад нив останува лушпата. Наместо...

Интересно | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk