← НАЗАД НА БОЗА
Пијте превриена чаша вода на гладен стомак!

Пијте превриена чаша вода на гладен стомак!

Една од најизненадувачките и ефективни методи за прочистување на организмот од токсините, и чудесен начин за засилување на метаболизмот, е...

Здраво тело | Нема коментари

Елегантен дом во Мелбурн

Елегантен дом во Мелбурн

Овој елегантен дом се наоѓа во Мелбурн, Австралија. Да се создаде модерен и стилски современ дом без непотребни нешта во него не е баш лесна...

Мојот дом | Нема коментари

Направете сами: Домашен сапун од невен и камилица за чувствителна кожа

Направете сами: Домашен сапун од невен и камилица за чувствителна кожа

Овој сапун е одличен ако имате чувствителна кожа. Својствата на невенот и камилицата се користат многу одамна за смирување на кожата. Потребни...

Брзо и Корисно | Нема коментари

3 типа на жени, кои мажите никогаш нема да ги напуштат

3 типа на жени, кои мажите никогаш нема да ги напуштат

Жените, кои мажите никогаш нема да ги напуштат – ги има! Е, добро де – никогаш не вели никогаш, но точно е дека има такви дами на кои господата не само што...

Секс и Односи | Нема коментари

Како најлесно да ги исечете ноктите на вашето бебе

Како најлесно да ги исечете ноктите на вашето бебе

Негата на бебето во првите денови од неговиот живот подразбира и сечење на неговите минијатурни нокти, обврска од која што многу родители се плашат....

Моето семејство | Нема коментари

Како најлесно да го спакувате вашиот куфер?!

Како најлесно да го спакувате вашиот куфер?!

Се подготвувате за летен одмор, но секоја година е истата мака, незнаете како правилно да го спакувате вашиот куфер?! Ние ви претставуваме една млада...

Брзо и Корисно | Нема коментари

Што имаат заедничко среќните луѓе?

Што имаат заедничко среќните луѓе?

Научени сме дека не постои формула која можеме да ја примениме за да бидеме среќни. Меѓутоа новите научни истражувања се обидуваат да не уверат во тоа...

Интересно | Нема коментари

Места кои нема да ги посетите

Места кои нема да ги посетите

Постојат места на светот кои никогаш нема да бидат достапни за обичните смртници. И додека некои се можеби само плод на бујната човекова...

Патувај | Нема коментари

Останете фит: Утрински вежби кога сте во брзање

Останете фит: Утрински вежби кога сте во брзање

Ако единствено наутро имате неколку минути вишок, наместо да го одложувате будењето, станете и растегнете се. Дури и ако сте во брзање, постои начин да го...

Фитнес и Диети | Нема коментари

Постојат само 4 типа на врски: Каква е вашата, а која најдолго трае?

Постојат само 4 типа на врски: Каква е вашата, а која најдолго трае?

Според едно истражување врз 376 парови кое траело 9 месеци, истражувачите заклучиле дека постојат само 4 типа на врски и партнерства. Секој пар припаѓа...

Секс и Односи | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk