← НАЗАД НА БОЗА
Јогурт салата од печени тиквички

Јогурт салата од печени тиквички

Потребни намирници: 2 тиквички 1 канче кисело млеко 2 супени лажици урда 3 парчиња лук Свеж копар Бибер Сол Излупете ги тиквичките, исечете ги...

Мојата кујна | Нема коментари

Лимон и вода – комбинација што лекува

Лимон и вода – комбинација што лекува

Рецептата е лесна: чаша млака вода и сокод еден свеж лимон. Најдобро е пијалокот да се пие два пати на ден, науто и пред легнување за да ги искористите...

Здраво тело | Нема коментари

Четири најголеми митови за мајчинството…

Четири најголеми митови за мајчинството…

Жените се подложни на споредбите со нереалните слики од реалниот живот и често мислат дека не се доволно добри. Ова не се однесува само на физичкиот...

Моето семејство | Нема коментари

10 трикови за слабеење без диета

10 трикови за слабеење без диета

Користете тенки високи чаши Ако употребувате тенки високи чаши, наместо ниски и широки, тогаш скратувате од „течните“ калории. Истражувањата...

Фитнес и Диети | Нема коментари

Дали е сексот обврска?

Дали е сексот обврска?

Долго време за сексот се размислуваше како за грев. И денес за некои сексот е табу тема, но сепак сè повеќе се шири сфаќањето дека не се работи за нешто...

Секс и Односи | Нема коментари

Решение од вашата кујна за здрави и цврсти нокти

Решение од вашата кујна за здрави и цврсти нокти

Негуваните и убави нокти, привлекуваат погледи. Но , за да имате навистина убави раце и нокти, би требало да се грижите за нивната нега. Освен тоа, големо...

Убавина | Нема коментари

Салата со ориз и јаболки

Салата со ориз и јаболки

Потребни состојки: 20 грама Кашкавал ајдамер 1 шолја ориз 1 јаболко Сол Бибер Лимонов сок Еден мал грозд грозје 1 морков Една лажица...

Мојата кујна | Нема коментари

Погледнете го најлуксузниот и најскапиот хотел во Европа!

Погледнете го најлуксузниот и најскапиот хотел во Европа!

Станува збор за неверојатниот хотел Mardan Palace, кој веројатно долго време нема да добие конкуренција на Стариот континент. Овој хотел е прогласен за...

Патувај | Нема коментари

Кој е твојот ангел чувар според датумот на раѓање?

Кој е твојот ангел чувар според датумот на раѓање?

Секој од нас има свој ангел чувар. Оние кои се родени на одредени празници, сметаат дека знаат кој е тој. Но вистината е, ангелите на Архангел се тесно...

Интересно | Нема коментари

Роб и Чајна повторно заедно, откако таа физички го нападна?!

Роб и Чајна повторно заедно, откако таа физички го нападна?!

Изгледа дека драмата помеѓу Блек Чајна и Роб Кардашијан заврши, откако го достигна најголемиот срам. Според американските медиуми, Чајна физички го...

Новости | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk