← НАЗАД НА БОЗА
Рибизли – мултивитаминкса бомба за здрав живот

Рибизли – мултивитаминкса бомба за здрав живот

Секое зрнце од рибизлите има голема количина на ниацин, кој е важен за нервите, витамин Ц, пантотенска киселина важна за белите дробови… Плодовите на...

Здраво тело | Нема коментари

Стан од соништата: Импресивен стан од 58 квадрати

Стан од соништата: Импресивен стан од 58 квадрати

Се чини дека сивата, жолтата и зелената боја сочинуваат совршен спој, особено во овој прекрасен дом кој се наожа во Романија. Сите пофалби одат до Симона...

Мојот дом | Нема коментари

Стил на денот

Стил на денот

Стил на...

Стил на денот | Нема коментари

Прочистување на организмот со течна диета

Прочистување на организмот со течна диета

Диетите со сокови, кои целосно ја исклучуваат цврстата храна, во последно време станаа многу популарни. Се проценува дека соковите му овозможуваат на...

Фитнес и Диети | Нема коментари

Дали те изневерува? Сексот ќе покаже!

Дали те изневерува? Сексот ќе покаже!

Иако луѓе многу добро знаат да лажат и да кријат, има неколку едноставни начини да се открие скриената вистина. Многу нешта се менуваат ако некој во...

Секс и Односи | Нема коментари

Светкави Новогодишни модни предлози

Светкави Новогодишни модни предлози

Девојките најчесто избираат да носат светкави парчиња за дочекот на Нова Година. За таа ноќ дозволено е да изгледате малку по впечатливо и да отстапите...

Мода | Нема коментари

Која е најчеста причина за развод?

Која е најчеста причина за развод?

Сведоци сме на се поголем број на разводи, за разлика од седумдесетите, бројката денес е зголемена за 40-50%. Но кои се причините кои ги тераат брачните...

Моето семејство | Нема коментари

Направете сами: 4 креативни предмети од чаши за вино

Направете сами: 4 креативни предмети од чаши за вино

Не е секогаш лесно да направите  домот да ви изгледа убаво и удобно место. Просторот мора да се пополни со убави и креативни предмети. Но не секој има...

Брзо и Корисно | Нема коментари

Фризури кои ве прават послаби

Фризури кои ве прават послаби

Фризурата може да ви помогне многу во прикривањето на недостатоците, но и да направите да изгледате послабо. За оние кои имаат округло, широко лице и...

Убавина | Нема коментари

Стил на денот

Стил на денот

Стил на...

Стил на денот | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk