← НАЗАД НА БОЗА
Неверојатен пијалок за слабеење со нула калории и многу енергија

Неверојатен пијалок за слабеење со нула калории и многу енергија

Зајакнете го метаболизмот со само неколку голтки нискокалорична детоксикациска вода. Овој пијалок од јаболка и цимет скоро да нема калории, може да ви...

Фитнес и Диети | Нема коментари

Сокот од краставица – моќен пијалок

Сокот од краставица – моќен пијалок

Сокот од краставицата може да ви помогне при кожни болести како што се егзема и осип,  помага при висок холестерол и крвен притисок, го олеснува варењето...

Здраво тело | Нема коментари

Какви се луѓето со долги прсти?

Какви се луѓето со долги прсти?

Долгите прсти не се само предуслов да станеш пијанист. Тие зборуваат многу за суштината на човекот и сложеноста на неговата природа. И поконкретно,...

Интересно | Нема коментари

Среќно дете – цел на родителите број 1!

Среќно дете – цел на родителите број 1!

Секој родител сaка неговото дете да порасне среќно и да има безгрижно детсво. Секој родител влијае на среќата на своето дете, секој родител со негово...

Моето семејство | Нема коментари

Како да направите светкава крагна на вашата кошула?

Како да направите светкава крагна на вашата кошула?

Погледнате како да ја украсите крагната од вашата кошула на едноставен начин. Се што ви е потребно: Памучна блуза, кошула со крагна, 1.5цм светкава трака,...

Брзо и Корисно | Нема коментари

Градот на вечната љубов

Градот на вечната љубов

Верона е бисер на средновековната архитектура и уметност, какви што ги има многу во Италија. И додека тие градови привлекуваат туристи од сите делови...

Патувај | Нема коментари

Модар патлиџан со фета сирење

Модар патлиџан со фета сирење

ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ: *1 црн патлиџан *1 лажица сок од лимон *1/4 чаша маслиново масло *1/2 чаша фета сирење *1/2 чаша ситно исецкан лук *2 лажици свеж...

Мојата кујна | Нема коментари

Колку трае заљубеноста?

Колку трае заљубеноста?

Италијанските научници пресметале колку долго пеперутките живеат во нашите стомаци кога ќе се заљубиме. Модерната наука е толку напредна што...

Секс и Односи | Нема коментари

Домашен декор во стилот на Париз

Домашен декор во стилот на Париз

Доколку барем еднаш сте го посетиле Париз, засекогаш ќе останете заљубени во овој град. Ако сакате да имате мало парче од овој преубав град во вашиот...

Мојот дом | Нема коментари

За зимска свадба изберете болеро од крзно

За зимска свадба изберете болеро од крзно

Кога станува збор за зимска свадба, нема ништо поелегантно од луксузно болеро од крзно врз гламурозен невестински фустан. Без разлика дали станува...

Мојата венчавка | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk