← НАЗАД НА БОЗА
Црни модни комбинации кои ќе ги обожавате

Црни модни комбинации кои ќе ги обожавате

Облекувањето во црна боја oд глава до пети е новиот тренд кој стана хит во модниот свет. Факт е дека со црната боја никогаш нема да направите модна грешка...

Мода | Нема коментари

Намалете ги менструалните болки на природен начин

Намалете ги менструалните болки на природен начин

Постои низа на различни начини со кои можете да ги намалите менструалните болки, а здравата и добро балансирана исхрана, во тоа дефинитивно ќе ви...

Здраво тело | Нема коментари

Направете сами: ќебе за само 4 часа

Направете сами: ќебе за само 4 часа

Зимата, веќе пристигна. За среќа, со плетење можеме да создадеме топло и згодно ќебе кое ќе нè грее во текот на долгите и студени зимски ноќи. Плетење? Тоа...

Брзо и Корисно | Нема коментари

“Сексот и градот” повторно на големото платно

“Сексот и градот” повторно на големото платно

Ако сте од оние на кои им недостасуваат четирите пријателки од градот кој никогаш не спие, имаме радосна вест за вас на крајот од годинава – сите знаци...

Новости | Нема коментари

Што се им било забрането на жените во минатото

Што се им било забрането на жените во минатото

Покрај фактот дека немале право да гласаат, жените не можеле да работат уште многу работи кои денеска се сметаат за потполно нормални. И покрај...

Интересно | Нема коментари

Воените тврдини ќе станат луксузни одморалишта

Воените тврдини ќе станат луксузни одморалишта

Огромните метални кули Маунсел покрај брегот на Кент треба да бидат претворени во мулти-милионерски луксузни резорти. Овие потсетници на минатото...

Патувај | Нема коментари

Диета со обилен појадок

Диета со обилен појадок

Ја знаете изреката, појадокот јади го сам, ручекот дели го со пријателот, а вечерата дај му ја на непријателот. Еве ви една таква диета со која...

Фитнес и Диети | Нема коментари

Прекрасен бел дом

Прекрасен бел дом

Од секогаш посебно ме импресионирале белите домови. Не знам зошто, но тие некако се полни со позитивна енергија, делуваат чисто и ненаметливо, опуштаат,...

Мојот дом | Нема коментари

Колку сон им е потребен на бебињата ?

Колку сон им е потребен на бебињата ?

Стручњаците направија таблица на спиење, која покажува колку сон им е потребен на просечните бебиња, но сепак не грижете се ако Вашето бебе спие...

Моето семејство | Нема коментари

Крај на неуредните фиоки

Крај на неуредните фиоки

Имате нефункционални фиоки??? Да сите го имаме тој проблем. Ситуациите кога имате доволно фиоки, но сите изгледаат несредено. Расфрлани работи. Ви се...

Брзо и Корисно | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk