← НАЗАД НА БОЗА
Знаците и симптомите на дијабетисот

Знаците и симптомите на дијабетисот

Дијабетесот е хронична болест при која телото не е во можност да ги претвора шеќерите во енергија. При таа состојба нивото на шеќерот во крвта се...

Здраво тело | Нема коментари

Кафе ролат

Кафе ролат

Кафето во помали количини држи континуитет и може да им помогне на тинејџерите и студентите при учењето, но, поголеми количини создава несоница и...

Мојата кујна | Нема коментари

Најнов тренд – коса која свети во темница

Најнов тренд – коса која свети во темница

Досега видовме секакви трендови на фризури, од омбре, до виножито, па дури и фризури во форма на новогодишна елка, но овој тренд навистина стана многу...

Убавина | Нема коментари

Има само 21 година но и 36,6 милиони долари на сметка

Има само 21 година но и 36,6 милиони долари на сметка

Од 2016 година вкупната парична вредност на моделот и ТВ лице Кендал Џенер изнесува ни помалку, ни повеќе – 36,6 милиони долари. 21-годишната Кендал својот...

Новости | Нема коментари

Реката Хан и преку ден и преку ноќ вибрира со туристички атракции

Реката Хан и преку ден и преку ноќ вибрира со туристички атракции

Како што секоја голема цивилизација еволуирала околу голема река, така се раѓал и секој голем град. А Сеул не е исклучок бидејќи е речиси на идеална...

Патувај | Нема коментари

Каков треба да се биде мажот за жената да доживува посилни оргазами?

Каков треба да се биде мажот за жената да доживува посилни оргазами?

Ако сакате подобро да ја задоволите партнерката во креветот, почнете повеќе да заработувате. Истражување кое го следело интензитетот на женскиот...

Секс и Односи | Нема коментари

Погледнете како изгледа најскапата куќа во Европа

Погледнете како изгледа најскапата куќа во Европа

„Палата балонче“ е популарното име за куќата во Кан, која воедно е и најскапата куќа во Европа. Името е јасно бидејќи првиот поглед на куќата остава...

Мојот дом | Нема коментари

Дали знаете зошто невестата секогаш се наоѓа од левата страна на младоженецот

Дали знаете зошто невестата секогаш се наоѓа од левата страна на младоженецот

Обичај на свадба е невестата да се наоѓа од левата страна на младоженецот. Дали знаете зошто е тоа така? Оваа традиција потекнува од времето кога...

Мојата венчавка | Нема коментари

Пет знаци на злото: Како да препознаете луѓе со злобно срце

Пет знаци на злото: Како да препознаете луѓе со злобно срце

Една од причините поради кои многу често не го гледаме, да го наречеме, тоа „зло“, злобно срце или психопатско однесување, веројатно е тоа дека ни е...

Интересно | Нема коментари

Не е важно што јадете…туку КОГА јадете !

Не е важно што јадете…туку КОГА јадете !

Кога станува збор за исхраната, времето во кое јадете може да биде подеднакво важно колку и она што го јадете… Новото истражување покажува дека...

Фитнес и Диети | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk