← НАЗАД НА БОЗА
Намачкајте ги стапалата со сенф, за да ја сопрете настинката

Намачкајте ги стапалата со сенф, за да ја сопрете настинката

Познато е дека синаповото семе дава одличен ефект како при болки во грбот и зглобовите, така и против настинка. Доколку не располагате со вакво семе,...

Здраво тело | Нема коментари

Како се пере волнена облека во машината за перење?

Како се пере волнена облека во машината за перење?

Во студените месеци од годината омилен дел  од облеката станува топлата  волнена облека. За да успеете да ги задржите долго формата и видот, сепак,...

Брзо и Корисно | Нема коментари

Зошто мажите ги сакаат „плавушите“?

Зошто мажите ги сакаат „плавушите“?

Сексолозите утврдиле дека привлечните жени ги освојуваат машките срца најлесно ако имаат лош темперамент. Нивното објаснување е дека жените кои се...

Секс и Односи | Нема коментари

Стил на денот

Стил на денот

Стил на...

Стил на денот | Нема коментари

Чоколадни коцки – Фантазија

Чоколадни коцки – Фантазија

Бисквит: 8 јајца 1 маргарин 20гр шеќер 4 лажици брашно 1 прашок за пециво 200гр чоколадо за готвење Жолчките пенасто изматете ги со шеќерот, па...

Мојата кујна | Нема коментари

Хедонистичка вила на Алпите

Хедонистичка вила на Алпите

Оваа урбана и модерна „колиба“ на Алпите е едно од најлуксузните места кои Courchevel може да ги понуди… Доколу сте по потрага по грациозно место во кое ќе...

Патувај | Нема коментари

Винтиџ-наметка за вашата венчаница

Винтиџ-наметка за вашата венчаница

Сите сте го слушнале она правило – нешто старо, нешто ново, нешто сино и нешто позајмено. Дури и ако им се спротивставувате на овие верувања, сепак не би...

Мојата венчавка | Нема коментари

Иванка Трамп прекршила строго правило

Иванка Трамп прекршила строго правило

Доколку го почитуваше старото правило, миленичката на Доналд Трамп, како и нејзиниот сопруг Џерад Кушнер, не би присуствувале на инаугурацијата на...

Новости | Нема коментари

Стан со комбинација од модерно и ретро

Стан со комбинација од модерно и ретро

INT2 е руско креативно студио основано во 2008 година, а во кое работат млади архитекти, дизајнери, уметници и фотографи, и реализираат проекти од идеја до...

Мојот дом | Нема коментари

Зголемете ја самодовербата кај Вашите деца

Зголемете ја самодовербата кај Вашите деца

Сигурно би им го олесниле текот на животот 1.Овозможете му на Вашето дете да вежба нови вештини, така што ќе се присети на своите претходни успеси и...

Моето семејство | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk