← НАЗАД НА БОЗА
Стил на денот

Стил на денот

Стил на...

Стил на денот | Нема коментари

Компир во сос од печурки

Компир во сос од печурки

Состојки: 1 кг компир 1 сос од печурки 1 л млеко 3 јајца 200 мл павлака сланина масло ...

Мојата кујна | Нема коментари

Детоксикација на црн дроб со артичока

Детоксикација на црн дроб со артичока

Порастот на заболувања на црниот дроб е запрепастувачки. Многу од хроничните болести на црниот дроб не можат да се излечат со современата медицина. За...

Здраво тело | Нема коментари

30 лекции кои ги научив додека патував сам

30 лекции кои ги научив додека патував сам

Последните 18 месеци од мојот живот ги поминувам патувајќи сам. Различни земји, градови… Различни луѓе и култури.. Да бидам искрен, патувањето сам не е...

Патувај | Нема коментари

Брзо и лесно: Направете 5 совршени фризури за само 1 минута

Брзо и лесно: Направете 5 совршени фризури за само 1 минута

Сигурно ви е здосадено секојдневно да одите на работа со истата, обична фризура. Колку пати и да си ветите дека утре ќе станете порано и ќе се средите,...

Убавина | Нема коментари

Тематска свадба обоена во лаванда

Тематска свадба обоена во лаванда

Од покани, китенки и декорирање на просторот, до тортата, бидермаерот и невестинскиот фустан, скоро сите елементи кои го сочинуваат мозаикот наречен...

Мојата венчавка | Нема коментари

Креденците од времето на нашите баби се повторно во мода

Креденците од времето на нашите баби се повторно во мода

Многу интересни парчиња мебел од минатите декади повторно си го пробиваат патот во новите трендови на внатрешен ентериер. Едно од нив е креденецот,...

Мојот дом | Нема коментари

Мајчинството и чувството на вина

Мајчинството и чувството на вина

Сите одвреме – навреме чувствуваме вина за нештата што не сме ги, не знаеме како, не можеме да ги направиме или пак сме ги направиле погрешно. Мајките се...

Моето семејство | Нема коментари

Топ тренд: Фармерки + црвени чевли

Топ тренд: Фармерки + црвени чевли

Има модни трендови, на кои не обрнуваме многу внимание, бидејќи не ни се допаѓаат, премногу се екстравагандни за нашиот секојдневен живот или едноставно...

Мода | Нема коментари

НАПРАВИ САМ: 3 генијални начини – како да ги искористите старите маици!

НАПРАВИ САМ: 3 генијални начини – како да ги искористите старите маици!

При чистење на ормарите, секогаш се наоѓа по некоја стара маица која веќе не ја носите. Постојат две опции кои можете да ги направите - да ја фрлите во...

Брзо и Корисно | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk