← НАЗАД НА БОЗА
Причини зошто не треба да ги фрлате старите кесички чај?

Причини зошто не треба да ги фрлате старите кесички чај?

За многу луѓе, кесичките од чај се користат само еднаш. Една кесичка = една шолја чај, а потоа се фрла. Чајот не само што е добар за нашето здравје, тој е...

Интересно | Нема коментари

Доколку често патувате, ова мора да го знаете

Доколку често патувате, ова мора да го знаете

Кога одите на патување во друга земја убаво е да научите по некој збор на нивниот јазик. А што би било подобар избор од тоа да покажете љубезност...

Патувај | Нема коментари

Мексикански начос

Мексикански начос

Додадете нов вкус на помфритот!!! ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ: ½ килограм компири, исечкани и испржени како за помфрит 250 гр грама кашкавал 5  парчиња сланина...

Мојата кујна | Нема коментари

Источен народен лек за зајакнување на имунитетот и крвта со кисели јаболка

Источен народен лек за зајакнување на имунитетот и крвта со кисели јаболка

Овој народен лек и додаток на исхраната замислен е и испробан како комбинација на најдобрите источни состојки измешани со традиционален џем од кисели...

Здраво тело | Нема коментари

Целосно стаклен дом

Целосно стаклен дом

Овој лусузен дом се наоѓа во Санта Барбара, Калифорнија и е дело на архитетот Стив Херман. Куќата се простира на површина од вкупно 14.000 метри квадратни и...

Мојот дом | Нема коментари

Кои се предностите на самохраните мајки?

Кои се предностите на самохраните мајки?

Храбри, вредни, независни, способни и полни со љубов…Токму такви се самохраните мајки! Дознајте пет фактори поради кои тие претставуваат идеални...

Моето семејство | Нема коментари

Направете сами средство за отстранување на шминка

Направете сами средство за отстранување на шминка

Доколку имате проблем и не може да си најдете соодветно млеко за отстрануваше на шминка, кое нема да предизвика никаква иритација на кожата и очите,...

Брзо и Корисно | Нема коментари

Колаж фармерки

Колаж фармерки

Џинсот доаѓа во многу облици. Удобен е, може да биде софистициран и секси во исто време.Постои повеќе од една причина зошто е секогаш на модната мапа и...

Мода | Нема коментари

Интересни факти за машката гордост…

Интересни факти за машката гордост…

Ако нешто на овој свет спаѓа во нештата за кои се раскажани најмногу легенди и митови, тоа е машкиот пенис… 1. Најголемата оддалеченост која ја...

Секс и Односи | Нема коментари

Исфенирајте ја вашата коса како професионалец (Видео)

Исфенирајте ја вашата коса како професионалец (Видео)

Косата е вистински украс на жената. Секоја жена сака да има убаво исфенирана коса и средена до перфекција. Со оваа видео-инструкција ќе имате одлична...

Убавина | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk