← НАЗАД НА БОЗА
Стил на денот

Стил на денот

Стил на...

Стил на денот | Нема коментари

Кој подобро поминува убавиот или упорниот?

Кој подобро поминува убавиот или упорниот?

Мажите кои го преценуваат својот физички изглед се во предност кај жените, покажаа неоддамнешните истражувања. Самодовербата е клучна кога станува...

Секс и Односи | Нема коментари

Анџелина Џоли користи црна магија против Бред Пит?

Анџелина Џоли користи црна магија против Бред Пит?

Познато е дека еден период Анџелина Џоли носеше шишенце со крвта на Били Боб Торнтон, а очигледно се послужила со црна магија за да го разведе Бред од...

Новости | Нема коментари

Боите во хармонија со стилот

Боите во хармонија со стилот

Што да изберам? Се разбира бојата што повеќе ми прилега… Секоја сезона има бои фаворите според новите модни тенденции, но тоа не значи за да...

Мода | Нема коментари

Кога треба да се променат душеците и перниците?!

Кога треба да се променат душеците и перниците?!

Дали спиете добро? Во едно истражување се покажало дека 76% од луѓето се задоволни од квалитетот на својот кревет, а како најважни фактори за тоа се...

Брзо и Корисно | Нема коментари

Свежи невестински букети

Свежи невестински букети

Божурот ја владее наклонетоста на невестите како едно од најомилените свадбени цвеќиња. Невестите ја обожаваат неговата волуменозна форма и мноштвото...

Мојата венчавка | Нема коментари

Кога треба вашето дете да добие мобилен телефон?!

Кога треба вашето дете да добие мобилен телефон?!

Често можеби сте слушнале: „Сите на училиште имаат мобилни“. Вие можеби ќе се запрашате, дали навистина толку пораснало вашето дете? Дали сега е...

Моето семејство | Нема коментари

Луксузен пентхаус во Вашингтон

Луксузен пентхаус во Вашингтон

Овој пентхаус во Вашингтон чија цена изнесува 920 илјади долари може да се изнајми за 12 илјади долари месечно. Овој еднособен стан се наоѓа во станбена...

Мојот дом | Нема коментари

Супер превенција: Еве зошто е добро да пиете кафе и зелен чај

Супер превенција: Еве зошто е добро да пиете кафе и зелен чај

Сакате да спречите мозочен удар? Настојувајте редовно да конзумирате зелен чај и кафе… Многу луѓе во текот на денот прават пауза за да се напијат кафе...

Здраво тело | Нема коментари

Диета со риба и морски плодови

Диета со риба и морски плодови

Морската диета вклучува главно риба и морски плодови. Со оваа диета која трае 3 седмици можете да ослабнете и до 10 килограми. Истовремено и желбата за...

Фитнес и Диети | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk