← НАЗАД НА БОЗА
Што зборува најзастапената боја во вашиот дом за вашиот карактер?

Што зборува најзастапената боја во вашиот дом за вашиот карактер?

Бојата што сте ја избрале за ѕидовите во вашиот дом е израз на вашата индивидуалност. Разберете ја смислата на своите омилени бои и прочитајте неколку...

Интересно | Нема коментари

Неверојатна Данска диета со која се слабее до 20 кг за 13 дена!!

Неверојатна Данска диета со која се слабее до 20 кг за 13 дена!!

Данската диета може да се започне било кој ден во неделата, но се препорачува баш недела. Диетата трае 13 дена и е прилично тешка но и ефикасна. Со држење...

Фитнес и Диети | Нема коментари

Камасутра пози за совршен секс

Камасутра пози за совршен секс

Ова се дел од најдобрите и најомилените пози од древниот љубовен прирачник. Според него, и двајцата партнери треба да уживаат во осмислените пози, а...

Секс и Односи | Нема коментари

Страсни бакнежи: Славната актерка ужива на Хаваи со својот сопруг

Страсни бакнежи: Славната актерка ужива на Хаваи со својот сопруг

42-годишната латино убавица Ева Лонгорија ја покажа својата заводлива фигура во монокини со линии, но и размени нежности со сопругот кои се ретки во...

Новости | Нема коментари

Домашна штрудла со вишни

Домашна штрудла со вишни

Потребни состојки: –          500 гр кори –          малку масло –          150 гр мелени ореви –          1 кг исчистени вишни –          300 гр...

Мојата кујна | Нема коментари

Nikki Beach – Најпопуларниот Beach Club во светот

Nikki Beach – Најпопуларниот Beach Club во светот

Кажи им само на најдобрите пријатели “ е слоганот кој долги години се употребува во ова место… Nikki Beach е неверојатен концепт на клуб на плажа во кој...

Патувај | Нема коментари

Направете сами: Домашен јаболков оцет

Направете сами: Домашен јаболков оцет

Домашниот јаболков оцет е природен продукт кој е лесен за правење и има неверојатни лековити и диетални својства. Домашниот јаболков оцет ќе ви подари...

Брзо и Корисно | Нема коментари

ОВА МОРА ДА ГО ЗНАЕТЕ: Кога ќе ве касне оса, пчела или стршлен – ОВА ќе ве спаси од болка!

ОВА МОРА ДА ГО ЗНАЕТЕ: Кога ќе ве касне оса, пчела или стршлен – ОВА ќе ве спаси од болка!

Со доаѓањето на пролетта стигна и сезоната на разни инсекти, меѓу кои најголема опасност шират осите и стршните. Следниот совет го објави еден...

Интересно | Нема коментари

Фантастични идеи за уредување на ѕидови со 3Д панели

Фантастични идеи за уредување на ѕидови со 3Д панели

Сите посакуваме фантастично уреден дом, и тежнееме кон тоа домот да го уредиме по своја мерка и вкус, како би се чувствувале опуштено... За такво нешто...

Мојот дом | Нема коментари

Дознајте кои земји се рекордери во секс!

Дознајте кои земји се рекордери во секс!

Апликацијата за следење на плодноста „Глоу“ направи листа на земји во кои населението има најмногу секс. Резултатите изненадија многумина. Во топ 3...

Секс и Односи | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk