← НАЗАД НА БОЗА
Еве кои нешта ги прават машките срца да треперат!

Еве кои нешта ги прават машките срца да треперат!

Нека се обидеме да ја разоткриеме машката психа и која „жичка“ каде да ја вклучиме, за да откриеме кои се нештата кои ги прават машките срца да треперат,...

Секс и Односи | Нема коментари

Направи сама: Несесер за пенкала, шминки, очила за сонце… (видео)

Направи сама: Несесер за пенкала, шминки, очила за сонце… (видео)

Секоја женска чанта синоним за посебен хаос, па токму затоа добредојдени се сите идеи за организација и средување. Несесерите се најлесен начин да ги...

Брзо и Корисно | Нема коментари

Диета која ќе ве подмлади и ќе го направи телото здраво

Диета која ќе ве подмлади и ќе го направи телото здраво

Храната која ја навлажнува кожата и ја штити од сонцето истовремено го спречува развојот на болести од дијабетис и рак, а за месец дена може да ослабнете...

Фитнес и Диети | Нема коментари

Пилешки ролатчиња со кремсир и лук

Пилешки ролатчиња со кремсир и лук

Потребно е: Бело пилешко месо 500гр. Кремсир 100гр. Бел лук во прав(1 кесичка) или 3 челиња свеж Тенко сечена димена сланина 300гр. Сол, бибер по...

Мојата кујна | Нема коментари

Зошто не сме можеле сами да се скокоткаме

Зошто не сме можеле сами да се скокоткаме

Науката е многу прецизна по ова прашање – ќе мора да си најдеме некој за не скокотка, сами не можеме да си ги овозможиме тоа...

Интересно | Нема коментари

Инспиративни идеи од раскошните домови на познатите

Инспиративни идеи од раскошните домови на познатите

Раскошно декорираните домови на богатите и познатите се далеку од визија за едноставен стил, но некои елементи од нивните соби може да ги вметнете и во...

Мојот дом | Нема коментари

Патиките без кои не можеме

Патиките без кои не можеме

All Star патиките или како што популарно се нарекуваат “старки”, станаа нешто без што не можеме да замислиме ниту еден чевларник. Првично тие биле наменети...

Мода | Нема коментари

Природен лек за изгорена кожа од само една состојка

Природен лек за изгорена кожа од само една состојка

Колку и да внимаваме понекогаш може да ни случи да изгориме од сонцето, па веднаш ни треба соодветен лек за да ја оправиме оштетената кожа. Постојат...

Здраво тело | Нема коментари

Подгответе се за новата техника на бојадисување прамени наречена babylights

Подгответе се за новата техника на бојадисување прамени наречена babylights

Подгответе се за новата техника на бојадисување прамени наречена babylights, шатирање кое наликува на бебешки прамени и со тоа изгледа најприродно од сите...

Убавина | Нема коментари

Стил на денот

Стил на денот

Стил на...

Стил на денот | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk