← НАЗАД НА БОЗА
Лесен трик за да го извадите лакот со еден потег

Лесен трик за да го извадите лакот со еден потег

Вообичаено лакот од ноктите се вади со помош на ацетон и памук или газа, но многу често во таквата постапка може да завршите со обоени прсти и кутикули,...

Брзо и Корисно | Нема коментари

Зошто толку ве боли кога ќе го исечете прстот на хартија?

Зошто толку ве боли кога ќе го исечете прстот на хартија?

Хартијата не може да направи некоја поголема штета и повреда, но сепак и најмалите рани од неа болат. Прашањето е: Зошто толку многу болат исекотините...

Интересно | Нема коментари

Неколку трикови за зацврстување на млитавата кожа

Неколку трикови за зацврстување на млитавата кожа

Брзото губење на килограмите, освен што не е добро за здравјето, не е добро ни за линијата. Кожата не може да го прати слабеењето и станува млитава....

Фитнес и Диети | Нема коментари

Од стрес навистина косата станува бела!

Од стрес навистина косата станува бела!

Старата теорија на луѓето дека преку ноќ им побелува косата од мака, сега е и научно докажана, од стрес косата навистина поседува. Кога работите ќе...

Здраво тело | Нема коментари

Деловни модни комбинации

Деловни модни комбинации

Во топлите денови претставува мака за жените да одберат што да облечат за на работа. Треба да најдете нешто што е лесно, што нема да ви прави да ви биде...

Мода | Нема коментари

Кој вели дека сексот не може да биде одличен почеток на една врска ?

Кој вели дека сексот не може да биде одличен почеток на една врска ?

Во најновите истражувања, научниците открија дека исти делови од мозокот, задолжени за контрола на чувството љубов, се одговорни и за контрола на...

Секс и Односи | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk