← НАЗАД НА БОЗА
Лек за чистење на камења од жолчката

Лек за чистење на камења од жолчката

Камен во жолчката обично се формира во случај на пореметување на празнење на жолчното кесе. Од камен во жолчката почесто заболуваат жените отколку...

Здраво тело | Нема коментари

Криси Тајген со торта и целосно гола го изненадила сопругот во хотелската соба по неговиот концерт

Криси Тајген со торта и целосно гола го изненадила сопругот во хотелската соба по неговиот концерт

Криси Тајген одлучила да го изненади нејзиниот сопруг Џон Леџенд по повод "Денот на таткoвците" и многумина се согласуваат дека таа дефинитивно успеала...

Новости | Нема коментари

Хороскоп: Во која група спаѓате вие и што најтешко простувате и заборавате?

Хороскоп: Во која група спаѓате вие и што најтешко простувате и заборавате?

Хороскопскиот знак влијае на обликувањето на нашата личност и точно може да открие што никако не можеме да заборавиме, колку и да се трудиме. Додека...

Интересно | Нема коментари

5 Најскапи места за престој во светот

5 Најскапи места за престој во светот

Сте се запрашале ли каде одат едни од најбогатите луѓе кога станува збор за одмор? Не е тајна дека на некои со неограничен буџет можат да отидат каде било...

Патувај | Нема коментари

Најбрзите и највкусни крофни

Најбрзите и највкусни крофни

Додека да трепнете ќе почнете да уживате во неверојатниот вкус… ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ: 1 литар јогурт 12 лажици брашно 2 јајца Прашок за...

Мојата кујна | Нема коментари

Кој ден според астрологијата е добар да започнете нешто ново

Кој ден според астрологијата е добар да започнете нешто ново

На секој ден од неделата му припаѓа по една планета. Дознајте кој ден е најдобар за да започнете нова работа, а кој е најдобар за да се впуштите во нова...

Интересно | Нема коментари

Највкусниот колач со лимон

Највкусниот колач со лимон

ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ: * 250гр брашно * 65гр нишесте * 130гр мек путер * 200гр шеќер * 4 јајца * 70мл млеко * сок од два лимона и рендана кора * 1 канче кисело...

Мојата кујна | Нема коментари

Што им прави белиот леб на жените?

Што им прави белиот леб на жените?

Ако во секојдневната исхрана консумирате поголема количина на бел леб, бел ориз, пица и слични намирници полни со јаглехидрати, а при тоа сте жена имате...

Здраво тело | Нема коментари

Раскошна вила во Катар

Раскошна вила во Катар

Кога ја гледате оваа раскошна вила, која ја визуелизираше Мухамад Тахер, навистина е тешко да се поверува дека сепак не се работи за некој дворец од...

Мојот дом | Нема коментари

Истражување: Две девојчиња комбинација од соништата

Истражување: Две девојчиња комбинација од соништата

Не можеме да му влијаеме на полот на детето, а повеќето родители се согласуваат дека тоа не им паѓа на ум кога засноваат семејство. Сепак, група британски...

Моето семејство | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk