← НАЗАД НА БОЗА
Празна Пита со Јогурт

Празна Пита со Јогурт

Едноставна и ефтина пита одлична за појадок или вечера. Состојки: Јогурт 500мл 5 Јајца Сол една лажичка Кори за пита 500гр Масло 100 мл Вода 100...

Мојата кујна | Нема коментари

Прекрасни венчаници од Марчеса

Прекрасни венчаници од Марчеса

Дали се работи за цветни апликации или пак прекрасен крој од чипка, бохо стил или класичен, едноставни или раскошни модели, Марчеса ќе внесе...

Мојата венчавка | Нема коментари

Нежни бои за свеж ентериер

Нежни бои за свеж ентериер

Ако не верувате дека простор во кој како основа не е користена белата боја може да изгледа свежо, едноставно и елегантно овој ентериер ќе ве...

Мојот дом | Нема коментари

Совршена подлога

Совршена подлога

За што поприроден изглед на вашата подлога и течна пудра еве еден мал трик. Пред да ја нанесете течната пудра, натопете го сунѓерчето за нанесување во...

Брзо и Корисно | Нема коментари

Летен тренд: Широки панталони

Летен тренд: Широки панталони

Ова лето широките панталони  несомнено се апсолутен хит. Јаките бои, шарените па дури и класичните црни или бели панталони  во комбинација со...

Мода | Нема коментари

Колку долго трае слабеењето?

Колку долго трае слабеењето?

Ова е прашање што сите кои имаат вишок килограми ги мачи. Одговорот е едноставен: треба да се биде упорен! Како што и знаете исхраната е клучна во...

Фитнес и Диети | Нема коментари

Демисексуалност

Демисексуалност

Сигорно безброј пати се слушнале како некој ви кажува дека неможе некој да го привлече доколку не го запознае малку подобро. Доколку личноста што ви го...

Секс и Односи | Нема коментари

Стил на денот

Стил на денот

...

Стил на денот | Нема коментари

Како до прекрасен бронзен тен

Како до прекрасен бронзен тен

Еден од начините да добиете совршен бронзен тен секогаш е постепено и паметно изложување на сонце и впивање на витамин Д.Се разбира дека пред тоа морате...

Убавина | Нема коментари

Намирници кои не би требало да ги конзумирате на празен стомак

Намирници кои не би требало да ги конзумирате на празен стомак

Брзиот начин на живот не доведува до ситуации во кои нашето време е ограничено и голем број од нас утрото го започнуваат во пекара со кафе или...

Здраво тело | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk