← НАЗАД НА БОЗА
Ким Кардашијан позираше како “првата дама на Америка”

Ким Кардашијан позираше како “првата дама на Америка”

Ким Кардашјан е позната по желбата да биде позната, па деновиве во јавноста се појави нејзината најнова фотосесија каде што го копира стилот на Џеки...

ШоуБиз | Нема коментари

Жените имаат помал мозок, но поефикасен од машкиот!

Жените имаат помал мозок, но поефикасен од машкиот!

Жените можеби имаат помал мозок, но е поефикасен од мозокот на мажите, открива новото истражување. Научниците долго време се прашувале зошто жените се...

Интересно | Нема коментари

Како правилно да ја измерите температурата на бебето?

Како правилно да ја измерите температурата на бебето?

Како прецизно да ја измерите температурата на бебето и кога е вистинското време да се обратите кај педијатар? Постојат три основни постапки на мерење...

Моето семејство | Нема коментари

Капучино колач

Капучино колач

Состојки: – 500 г.бисквити – 50 г.капучино во прав – 2,5 дл.млеко – 3 јајца – 6 лажици шеќер – 5 дл. слатка павлака Приготвување: 1. Изматете ги добро...

Мојата кујна | Нема коментари

Тренди марама од стара маица

Тренди марама од стара маица

Сигурни сме дека во вашиот орман постои некоја маица која никогаш повеќе нема да ја облечете., а истата таа има некој интересен дезен и некако не ви дава...

Брзо и Корисно | Нема коментари

Утринска диета со банани

Утринска диета со банани

Диетата е создадена од Хитоши Јатанабе кој се занимава со алтернативна медицина и неговата сопруга, фармацеут. Тие тврдат дека ако јадете само банани...

Фитнес и Диети | Нема коментари

Би го испробале ли овој тренд за претстојната есен?

Би го испробале ли овој тренд за претстојната есен?

Откако Гаија Репоси ги претстави дијамантските алки во пар, од која една се наоѓа високо на увото, сите станаа опседнати со тој тренд. Некои дами дури...

Мода | Нема коментари

Шест чекори до највозбудливиот секс во животот

Шест чекори до највозбудливиот секс во животот

Еве неколку идеи за тоа како да ја подобрите акцијата во вашиот кревет. Немојте да глумите оргазми Лажирањето оргазми е многу честа појава. Дури 60% од...

Секс и Односи | Нема коментари

Домашен антибиотик што ги уништува токсините во телото

Домашен антибиотик што ги уништува токсините во телото

Овој природен антибиотик може да излекува различни инфекции и болести, а истовремено има и детоксикациски ефект врз телото. Можете да го подготвите во...

Здраво тело | Нема коментари

Пред и по депилација: како да изгледате совршено „таму долу“

Пред и по депилација: како да изгледате совршено „таму долу“

За депилацијата да биде што побезболна и поефикасна, ви предлагаме неколку корисни трикови што ќе ја подготват кожата за болниот третман. Некои од...

Убавина | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk