← НАЗАД НА БОЗА
Неколку модни трикови да изгледате послабо

Неколку модни трикови да изгледате послабо

Дури 2/3 од жените сметаат дека имаат вишок килограми, но наместо диети или промена на режимот на исхрана, најчесто се одлучуваат за некои визуелни...

Мода | Нема коментари

5 знаци, дека ТОЈ е човекот за тебе

5 знаци, дека ТОЈ е човекот за тебе

Со него си и се чувствуваш одлично, но дали тоа е тој? Сите ние сакаме и во животот да ни се случуваат прекрасни нешта како во романтичните филмови, но за...

Секс и Односи | Нема коментари

Перфектна шминка според бојата на косата

Перфектна шминка според бојата на косата

Веројатно сте забележале дека не сите типови шминка изгледаат добро на вас и тоа веројатно затоа што боите не соодветствуваат со тенот на вашата кожа и...

Убавина | Нема коментари

Исчистете го тепихот со сода бикарбона

Исчистете го тепихот со сода бикарбона

Ако планирате длабински да ги перете валканите теписи, употребете сода бикарбона. Постои начин како да се решите од непријатниот мирис и вашиот тепих...

Брзо и Корисно | Нема коментари

Последици од оргазмот – Три неверојатни работи кои можат да ви се случат по сексот

Последици од оргазмот – Три неверојатни работи кои можат да ви се случат по сексот

По сексот може да се случи да доживеете целосна, но пролазна амнезија, односно ретка состојба во која памтењето оддеднаш и за кратко време може да се...

Секс и Односи | Нема коментари

Интересен контраст со бели ѕидови

Интересен контраст со бели ѕидови

Станот се наоѓа на само неколку чекори од Централ Парк и најпознатите ресторани и музеи во Њујорк. Реновираната зграда има фитнес-центар, детска...

Мојот дом | Нема коментари

Топлата лимонада и нејзините благодети

Топлата лимонада и нејзините благодети

Извор на здравјето, младоста и витката линија ви на дофат на рака. А се што треба да направите е да исцедите лимон во топла вода! Еве ги и благодетите на...

Здраво тело | Нема коментари

Што значат дупчињата на вашиот грб ?

Што значат дупчињата на вашиот грб ?

Тие се нарекуваат „Венерини дучиња“. Тие се мали кругови кои се формираат на долнит дел на грбот кај мажите и жените. Кај мажите се нарекуваат „Аполови...

Интересно | Нема коментари

Вкусна торта со црвено вино

Вкусна торта со црвено вино

Веќе нема изговор дека немате време да направите торта. Само измешајте ги сите состојки, ставете од квалитетното црвено вино и ете ви прекрасна,...

Мојата кујна | Нема коментари

Долго време немаш дечко? Можеби ова се причините за тоа

Долго време немаш дечко? Можеби ова се причините за тоа

Да немаш дечко и не е така лошо, но оние кои го немаат сакаат што поскоро да си најдат. Доколку подолго време сте без дечко и сакате да си најдете, тогаш...

Секс и Односи | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk