← НАЗАД НА БОЗА
Јаболка диета: Ослободете се од вишокот на килограми со најздравите намирници

Јаболка диета: Ослободете се од вишокот на килограми со најздравите намирници

Диетата со јаболка е наменета за оние кои на здрав начин сакаат да се ослободат од вишокот на килограми. Овој начин на исхрана подразбира три оброци...

Фитнес и Диети | Нема коментари

Шминка за вашата венчавка (Видео)

Шминка за вашата венчавка (Видео)

Денот во кој една девојка застанува пред олтарот, заедно со својот партнер, е еден од најсреќните денови во нејзиниот живот. И на овој ден таа треба да...

Мојата венчавка | Нема коментари

Леонардо Ди Каприо и Кејт Винслет заедно на одмор во Франција

Леонардо Ди Каприо и Кејт Винслет заедно на одмор во Франција

Леонардо Ди Каприо и Кејт Винслет се повторно заедно, цели 20 години по „Титаник“ - пишува „Daily Mail“. Звездите на култниот филм се заедно на одмор во...

Новости | Нема коментари

Ова се најдобрите дестинации за вашето прво брачно патување

Ова се најдобрите дестинации за вашето прво брачно патување

Пуст остров е првата асоцијација која се поврзува со романтично брачно патување, но не би било лошо да ги погледнете и овие пет: Хост – Остров во...

Патувај | Нема коментари

Авокадото може да ви помогне да ја доживеете стотата

Авокадото може да ви помогне да ја доживеете стотата

Според последното истражување авокадото може да виде совршено оружје во борбата против предвременото стареење и болести. Многу состојки кои содржат...

Здраво тело | Нема коментари

Чоколаден пеперминт десерт…

Чоколаден пеперминт десерт…

Без разлика дали имате 5 или 55 години, мора да признаете дека чоколадот секогаш котира високо на Вашата агенда… Со овој едноставен рецепт, ќе ги...

Мојата кујна | Нема коментари

Детето сака да игра

Детето сака да игра

Играњето е најважната потреба на детето. Во суштината на играта е забавата. Меѓутоа, преку играњето децата учат. Играта го поттикнува здравиот...

Моето семејство | Нема коментари

Искористете ги вашите стари парчиња облека

Искористете ги вашите стари парчиња облека

Како да го испланирате вашето слободно време, а во исто време да им најдете намена на непотребните парчиња облека? Ви предлагаме неколку начини како да...

Брзо и Корисно | Нема коментари

Нaјлесната диета

Нaјлесната диета

Кога се обидувате да ја намалите телесната тежина, нема ништо подобро за засилување на самодовербата од гледањето на стрелката на вагата како постепено...

Фитнес и Диети | Нема коментари

За смарагден сјај, облечете се во… ЗЕЛЕНО!

За смарагден сјај, облечете се во… ЗЕЛЕНО!

Боите на природата се дискретни, а оние што ги носат влеваат сигурност и доверба и оддаваат впечаток на стабилни личности, кои цврсто стојат на земја. Од...

Мода | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk