← НАЗАД НА БОЗА
Остров од кој застанува здивот – Song Sea

Остров од кој застанува здивот – Song Sea

Оваа егзотичната убавина, преставува хит место за одмор за оние кои бараат луксуз, авантура, изолација, ексклузивност, тишина и мир во еден пакет....

Патувај | Нема коментари

Хороскопот открива: Какви сте кога алкохолот ќе ви завладее со умот и срцето?

Хороскопот открива: Какви сте кога алкохолот ќе ви завладее со умот и срцето?

Овен Познати се по тоа што се пријателски настроени, па под дејство на алкохол најчесто одат од една до друга личност за да проверат дали сите добро се...

Интересно | Нема коментари

Палента со горгонзола

Палента со горгонзола

ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ: * 450 г палента * 1.7 л вода * 300 г горгонзола (или друго ароматично сирење) * 150 г кашкавал * 70 г пармезан * 60 г путер * 1-2 лажици...

Мојата кујна | Нема коментари

Домашен, едноставен лек за долг живот: Три состојки кои ќе ви обезбедат здравје, убавина и виталност

Домашен, едноставен лек за долг живот: Три состојки кои ќе ви обезбедат здравје, убавина и виталност

Последниве години, што поради економската криза, што поради изгубената доверба во фармацеутските компании, луѓето се почесто прибегнуваат кон...

Здраво тело | Нема коментари

Набавил само дрвени палети, а она што го направил е неверојатно!

Набавил само дрвени палети, а она што го направил е неверојатно!

Дрвените палети се еден од најпопуларните предмети кои повторно се искористуваат. Со нив можете да направите разни работи, од столови, маси, кревети, па...

Мојот дом | Нема коментари

Кои се предностите на лудите години?

Кои се предностите на лудите години?

Пубертетот и тинејџерите речиси секогаш се споменуваат во контекст на лудувањето на хормоните и тинејџерските проблем. Многу ретко размислуваме за...

Моето семејство | Нема коментари

Што да направите за свежото цвеќе да трае подолго???

Што да направите за свежото цвеќе да трае подолго???

Кај цвеќињата чии стебла испуштаат слуз, како герберот, водата треба да се менува секојдневно, кај сите останати, може само да додадете вода во вазната,...

Брзо и Корисно | Нема коментари

Подгответе за 5 минути, конзумирајте 5 дена, ослабете 5 килограми

Подгответе за 5 минути, конзумирајте 5 дена, ослабете 5 килограми

Вишокот на телесна тежина се опишува како прекумерно складирање на мастите во организмот. Тие го загрозуваат вашето здравје и значитено влијае врз...

Фитнес и Диети | Нема коментари

Ова мора да го пробате: Кожна јакна во пет комбинации

Ова мора да го пробате: Кожна јакна во пет комбинации

Во вашиот гардеробер едно од задолжителните парчиња облека е секако кожната јакна. Кожната јакна е погодна за носење во речиси сите сезони, особено во...

Мода | Нема коментари

Разликата меѓу сексапил и вулгарност и како делува тоа на мажите?!

Разликата меѓу сексапил и вулгарност и како делува тоа на мажите?!

Жените фрлаат многу труд и пари за да се почуствуваат убави и секси. Но често работите излегуваат од контрола и наместо дамата да изгледа сексапилно,...

Секс и Односи | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk