← НАЗАД НА БОЗА
Брзината на пишување го открива Вашиот карактер !

Брзината на пишување го открива Вашиот карактер !

Дали знаевте дека можете да дознаете нешто за себе, на основа на брзината со која пишувате, а не само на основата на ракописот? Вклучете штоперица и...

Интересно | Нема коментари

Минт зелена: Боја која ќе ја освежи есента

Минт зелена: Боја која ќе ја освежи есента

Ментолот ќе доминира и во наредната сезона, и тоа во сите парчиња облека. Спојте ја оваа боја со фармерки, а доколку носите фустан во оваа нијанса,...

Мода | Нема коментари

Зошто е добро да го одложуваме оргазмот?

Зошто е добро да го одложуваме оргазмот?

Можеби при секоја акција едвај чекате да стигнете до врвот на задоволството и сè повеќе забрзувате, но ако сакате вистинско доживување, треба да ја...

Секс и Односи | Нема коментари

Најделотворна диета: „Пијте“ овошје и зеленчук!

Најделотворна диета: „Пијте“ овошје и зеленчук!

Еден од најлесните и најбрзи начини како да ослабнете и да го подобрите имунитетот  и да внесете доволно витамини, минерали и антиоксиданси е...

Фитнес и Диети | Нема коментари

Проширени пори: Како да нанесете пудра и да постигнете мазен изглед на лицето

Проширени пори: Како да нанесете пудра и да постигнете мазен изглед на лицето

Имате проширени пори во кои константно се таложи пудра? Се обидувате да ја нанесете со прсти и со четка, но никако не постигнувате резултат? Ова е...

Убавина | Нема коментари

Шеќерот го забрзува стареењето на кожата

Шеќерот го забрзува стареењето на кожата

Ретки се жените кои во потполност може да уживаат во десертот, а притоа да не се загрижат за нивниот изглед. Сите знаеме дека, кога се нашите тела во...

Убавина | Нема коментари

Кој е подобар учител – родителот или улицата?

Кој е подобар учител – родителот или улицата?

Живееме во 21-ви век, време на интензивна модернизација, прогрес и економски растеж. Заслепени од желбата да обезбедиме добар живот за децата ние...

Моето семејство | Нема коментари

Прекрасно поткровје со стаклен под

Прекрасно поткровје со стаклен под

Комбинација од стакло, дрво и бела боја го отсликуваат ова прекрасно поткровје во Стокхолм, Шведска. Овие прекрасни 120 квадратни метри на две нивоа ќе ве...

Мојот дом | Нема коментари

Со малини против рак

Со малини против рак

Познато е дека одредени видови на овошје помагаат во борбата со ракот, а најновите истражувања покажуваат дека и екстрактот од малина ги уништува...

Здраво тело | Нема коментари

Полнети шампињони

Полнети шампињони

Брзо и вкусно Потребни состојки: – 14 големи шампињони – 150 гр спанаќ – 300 гр бело пилешко месо – 4 чениња лук – 0,5 дл бело вино – малку...

Мојата кујна | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk