← НАЗАД НА БОЗА
Бел ентериер

Бел ентериер

Куќа која отсликува чистина и елеганција. Спој на класичниот стил во кој се изработени столбовите, плафонот и первазите а мебелот современ. Cветлината,...

Мојот дом | Нема коментари

Како да ги комбинирате боите за венчавката?

Како да ги комбинирате боите за венчавката?

Венчаница во боја, особено е привлечна за невести кој сакаат предизвик и сакаат да бидат поинакви. Секоја боја има своја приказна и може да даде потполно...

Мојата венчавка | Нема коментари

Чистење и обновување на црниот дроб по природен пат

Чистење и обновување на црниот дроб по природен пат

Црниот дроб е еден од внатрешните органи кој има огромна регенеративна моќ. Значи, доколку страдате од тешка болест на црнниот дроб како што е цироза или...

Здраво тело | Нема коментари

Фурнарини со болоњезе

Фурнарини со болоњезе

Состојки: 250 гр брашно 80 мл масло 150 мл вода 1 јајце ½ квасец сол и шеќерЗА СОС болоњезе во ќеса 200 мл вода Подготовка: Се замесува тесто...

Мојата кујна | Нема коментари

Еве како женската самодоверба варира низ годините

Еве како женската самодоверба варира низ годините

Дали сум доволно убава? Дали сум секси? Дали претерав со мини сукњата? Зошто никој не ме забележува? Зошто сите ме гледаат? – се прашањата кои ги...

Интересно | Нема коментари

Тропски рај на островот Бали

Тропски рај на островот Бали

Сместен во срцето на најегзотичниот индонезиски остров – Бали, во густата џунгла се крие преубавиот Maya Ubud Resort… Населбата претставува комплекс од...

Патувај | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk