← НАЗАД НА БОЗА
Која боја на кармин одговара со црна коса и блед тен?

Која боја на кармин одговара со црна коса и блед тен?

Црвена боја Веќе кажавме дека црвената боја на кармин како крв одговара на дамите со блед тен и црна коса. Но црвената боја не мора да биде толку...

Убавина | Нема коментари

Стил на денот

Стил на денот

Стил на...

Стил на денот | Нема коментари

Си замина уште една легенда: Почина Хју Хефнер!

Си замина уште една легенда: Почина Хју Хефнер!

Основачот на Playboy, Хју Хефнер, почина во 91 година од својот живот. Како што беше соопштено од неговата компанија, Хефнер починал „мирно и во топлината...

Новости | Нема коментари

Овој мачор се појавува во болница секогаш кога некој умира. Она што го прави е неверојатно!

Овој мачор се појавува во болница секогаш кога некој умира. Она што го прави е неверојатно!

Ова е многу чуден мачор. Неговото име е Оскар и често своето време го поминува во ходникот на Street House старечкиот дом. Луѓето околу него велат дека не е...

Интересно | Нема коментари

Чоколадна торта со слоеви од бисквити

Чоколадна торта со слоеви од бисквити

Потребни состојки: За тестото од бисквити: 500 грама брашно 70 грама маргарин 150 грама рицинов шеќер 3 лажици мед 1 лажица сода бикарбона 2 јајца ...

Мојата кујна | Нема коментари

Само растворете го во вода и решете се од киселини, болки во грлото, грчеви, икање, настинка, сало…

Само растворете го во вода и решете се од киселини, болки во грлото, грчеви, икање, настинка, сало…

Дознајте какви здравствени придовки има овој природен елексир и како да го употребите во различни ситуации. Станува збор за јаболков оцет чија примена...

Здраво тело | Нема коментари

10 основни Фенг Шуи совети: Четвртиот е особено важен!

10 основни Фенг Шуи совети: Четвртиот е особено важен!

Без разлика какво е вашето мислење за Фенг Шуи филозофијата, мора да признаете дека се темели на некои одлични принципи. Следните правила се вбројуваат...

Мојот дом | Нема коментари

Тајната на среќните семејства

Тајната на среќните семејства

Повеќето од нас како деца мечтаеле за иднината и свое семејство, со многу деца, убава куќа, добри приходи… но никогаш не сме помислиле дека кога еднаш ќе...

Моето семејство | Нема коментари

Дознајте како: Вежбајте помалку, слабејте повеќе!

Дознајте како: Вежбајте помалку, слабејте повеќе!

Истражувањата покажуваат дека 30 минутен дневен тренинг подеднакво троши калории како и 60 минутно потење. Научниците од Универзитетот во Копенхаген...

Фитнес и Диети | Нема коментари

Чипката и понатаму останува врвен моден тренд

Чипката и понатаму останува врвен моден тренд

Веќе неколку сезони се најавува дека чипката ќе излезе од мода и дека тулот и шифонот потполно ќе ја заменат. Но, според претставените колекции од...

Мода | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk