← НАЗАД НА БОЗА
Чиста хемија и страст! Ова се 12те најдобри хороскопски комбинации

Чиста хемија и страст! Ова се 12те најдобри хороскопски комбинации

Овен и Водолија Кога се заедно, овие знакци фантастично се забавуваат. Водолијат и Овенот имаат ист авантуристички дух, така нивниот спој е совршен...

Секс и Односи | Нема коментари

Пет природни маски за лице од јајца

Пет природни маски за лице од јајца

Освен што се одлични за појадок, јајцата можат да ви помогнат на едноставен и евтин начин да имате убава и здрава кожа. Белките од јајцата, поради...

Убавина | Нема коментари

Шест мали тајни кои ќе ви помогнат да изгледате совршено на фотографии

Шест мали тајни кои ќе ви помогнат да изгледате совршено на фотографии

Фотографиите можат да го „фатат“ секој момент и да го зачуваат засекогаш. Веројатно тоа е причината зошто сите сакаме да изгледаме совршено додека се...

Брзо и Корисно | Нема коментари

Освоете го машкото срце во кревет!

Освоете го машкото срце во кревет!

Верувате дека освојувањето на машкото срце воопшто не е лесно! Па, ние би рекле дека не е многу тешко да се освои срцето на еден маж. Се што треба да...

Секс и Односи | Нема коментари

Инспирација на денот: Есенско палто со машки крој

Инспирација на денот: Есенско палто со машки крој

Женските палта во машки стил се страшно актуелни. Стилското долго палто е задолжително за студените месеци. Драматизмот во неговата силуета е подвлечен...

Мода | Нема коментари

За слабеењето не е важно што, туку кога јадеме!

За слабеењето не е важно што, туку кога јадеме!

Пред следниот оброк проверете колку е часот! Внимавајте кога јадете и може да ослабнете и до 2.5 колограми за само пет дена, тврдат стручњаците. Во оваа...

Фитнес и Диети | Нема коментари

Како да ги отстраните дамките од кафе?

Како да ги отстраните дамките од кафе?

Иако ви се чини дека дамките од кафе на облеката никогаш нема да исчезнат, особено ако станува збор за светла површина, постојат неколку начини да ги...

Брзо и Корисно | Нема коментари

Класични, елегантни и едноставни невестински фризури

Класични, елегантни и едноставни невестински фризури

Со цел да дојде до израз венчаницата и накитот, најдобриот избор за невистинска фризура е класичната – прибрана високо горе, за да бидат вратот,...

Мојата венчавка | Нема коментари

Што може да се случи ако „се стискате“ за во тоалет?

Што може да се случи ако „се стискате“ за во тоалет?

Со текот на времето учиме да го контролираме нагонот за мокрење, но како старееме правиме сѐ повеќе непромислени работи и дозволуваме умот да раководи...

Здраво тело | Нема коментари

Победникот на Евровизија се бори за живот,неговиот концерт го расплака светот!

Победникот на Евровизија се бори за живот,неговиот концерт го расплака светот!

Младиот Португалец се наоѓа во критична состојба и е сместен на интензивна нега. Пејачот Салвадор Сабрал (27), победник на овогодинешното издание на...

Новости | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk