← НАЗАД НА БОЗА
Убавите жени раѓаат девојчиња

Убавите жени раѓаат девојчиња

Американски научници открија дека убавите жени раѓаат повеќе девојчиња. Во истражувањето учествувале 1244 жени и 997 мажи. Целта на истражувањето била да...

Интересно | Нема коментари

Пентхаус кој чини 50 милиони долари урива рекорди во Мајами

Пентхаус кој чини 50 милиони долари урива рекорди во Мајами

Суперлуксузниот пентхаус сместен на врвот на комплексот Фаена во Мајами бил објавен за продажба по цена од 50 милиони долари. Наскоро бил склучен...

Мојот дом | Нема коментари

Е ова е рајот на земјата

Е ова е рајот на земјата

Скриено во недопрениот дел од северните корални острови на Малдивите се наоѓа ова луксузно одмаралиште The Beach House Maldives. Комбинација од модерно и...

Патувај | Нема коментари

Зачинет модар патлиџан

Зачинет модар патлиџан

Ви ја нудиме прекрасната рецепта за неговото височество – модар патлиџан. Со оглед на неговата богата содржина на витамини би требало да го имате на...

Мојата кујна | Нема коментари

Трудната Кајли Џенер го покажа стомачето

Трудната Кајли Џенер го покажа стомачето

20-годишната телевизиска ѕвезда го покажа своето трудничко стомаче на фотографија од забавата на својата пријателка. Изминатиот петок се појавија...

Новости | Нема коментари

Како хороскопските знаци се водат низ животот?

Како хороскопските знаци се водат низ животот?

Овен Овенот во својот живот ужива како риба во вода, сака предизвици, неочекувани пресврти и натпреварување. Колку повеќе некој се обидува да го совлада...

Интересно | Нема коментари

Меки погачици со кисело млеко

Меки погачици со кисело млеко

Потребни состојки: 250g брашно (тип 400) 60g маргарин 1 шолја кисело млеко 1 кесичка прашок за печиво 1 јајце Сусам по желба Подготовка: Измешајте го...

Мојата кујна | Нема коментари

Луксузен пентхаус во Мајами

Луксузен пентхаус во Мајами

Овој неверојатен пентхаус е олицетворение на вистинскиот луксуз, во стилот на Мајами… Се наоѓа во близина на брегот и има совршен поглед на...

Мојот дом | Нема коментари

Како да знаете дали имате сексуално пренослива болест?

Како да знаете дали имате сексуално пренослива болест?

Симптомите може да се јават без оглед на видот на половиот однос – вагинален, орален или анален и без оглед на користењето на кондом. Иако кондомите се...

Здраво тело | Нема коментари

Цртежите на децата имаат сериозно значење

Цртежите на децата имаат сериозно значење

Можеби на родителите цртежот од нивното дете им делува смешно, но тоа што го нацртале има сериозно значење, тврдат британските истражувачи. Британските...

Моето семејство | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk