← НАЗАД НА БОЗА
Како можете да носите сако оваа есен?

Како можете да носите сако оваа есен?

Денеска одлучивме да ви претставиме како можете да носите и да го комбинирате женското сако оваа есен. Новата сезона е тука и веќе имаме пад на...

Мода | Нема коментари

Би живееле ли овде?

Би живееле ли овде?

Дали некогаш сте се замислиле како е да живеете во апартман на 432 Парк Авенија во Њујорк? На оваа адреса е изградена најновата зграда во Њујорк која е...

Мојот дом | Нема коментари

Рок кралицата Тина Тарнер ја прекина пензијата! Подготвува филм!

Рок кралицата Тина Тарнер ја прекина пензијата! Подготвува филм!

Еден интересен проект, после долго време ја натера Тина Тарнер повторно да се појави на сцена. Имено, Филида Лојд, во повеќе наврати наградуваната...

Новости | Нема коментари

Дали знаевте дека постојат пет видови на ”веќе видено”: Кој од нив сте го доживеале?

Дали знаевте дека постојат пет видови на ”веќе видено”: Кој од нив сте го доживеале?

Преведно од француски, ”deja vu” буквално значи ”веќе видено”, а опишува феномен во кој поединецот, во случајот сите ние, одеднаш добиваме чувство дека...

Интересно | Нема коментари

Луксузен јахтинг клуб за уживање на Крит

Луксузен јахтинг клуб за уживање на Крит

Elonda Beach Resort е многу модерно место за одмор и уживање и се наоѓа на неверојатниот североисточен брег на островот Крит со поглед на заливот Mirabelo. Eluonda...

Патувај | Нема коментари

Совршен спој на чоколада, лешник и хопла

Совршен спој на чоколада, лешник и хопла

Подгответе ја оваа прекрасна торта која е направена од чоколада, лешници и хопла. Уживањето е загарантирано. Потрени состојки: За бисквитот: 10...

Мојата кујна | Нема коментари

Пронајдете ја вашата идеална фризура според обликот на лицето

Пронајдете ја вашата идеална фризура според обликот на лицето

Многу е важно вашата фризура да ја прилагодите на текстурата на косата и обликот на вашето лице. Со помош на сликите и советите пронајдете ја вашата...

Убавина | Нема коментари

Ослабете 5 килограми за 7 дена

Ослабете 5 килограми за 7 дена

Ви претставуваме дена исклучително лесна, но и многу ефикасна диета со која ќе ослабнете 5 килограми за една недела. Таа изобилува со полезни состојки,...

Фитнес и Диети | Нема коментари

Еве како да се ослободите од болки во петиците

Еве како да се ослободите од болки во петиците

Болни симптоми може да се појават при првите чекори по спиењето или предолго седење. Се појавуваат во областа на петицата или на нејзината внатрешна...

Здраво тело | Нема коментари

Како се справуваат астролошките знаци со раскинувањето на врската?

Како се справуваат астролошките знаци со раскинувањето на врската?

Сите добро знаеме дека да се прекине љубовната врска не е лесно. Секој астролошки знак различно реагира. Што кажува за вас вашиот знак? Како се...

Мода | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk