← НАЗАД НА БОЗА
Стил на денот

Стил на денот

Стил на...

Стил на денот | Нема коментари

Мусака од бело месо и печурки

Мусака од бело месо и печурки

ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ: * 500гр пилешко филе * 400гр свежи печурки * 30гр путер * 1,5 лажица брашно * 300мл млеко * 100гр кисела павлака *150гр кашкавал НАЧИН...

Мојата кујна | Нема коментари

Еве зошто никогаш не треба да влегувате дома со чевли

Еве зошто никогаш не треба да влегувате дома со чевли

Најчесто пред да влеземе во нашиот дом си ги собуваме чевлите затоа што нашите мајки воспоставиле таков ред и дисциплина. Тоа најчесто го правиме за да...

Интересно | Нема коментари

Проект на модерна куќа со поткровје и гаража – Marcel

Проект на модерна куќа со поткровје и гаража – Marcel

Ви претставуваме уште еден проект на модерна куќа со поткровје и гаража која е наменета за семејство од 4-5 членови. Во приземјето се наоѓа голема дневна...

Мојот дом | Нема коментари

Мрсни дамки на вашата облека? Може да ги снема за миг!

Мрсни дамки на вашата облека? Може да ги снема за миг!

Слатко јадевте, прекрасно чувство нели, но одненадеж на вашата облека се појавува мрсна дамка од слаткото јадење, и во еден момент слаткото веќе не е...

Брзо и Корисно | Нема коментари

Отстранување на брадавици и херпеси со само една состојка потопена во оцет

Отстранување на брадавици и херпеси со само една состојка потопена во оцет

Поради тоа што лукот е противвоспалително сретство, тој многу успешно може да се користи за лекување на многу кожни болести. Лукот се става врз...

Здраво тело | Нема коментари

Време е за џемпери!

Време е за џемпери!

За жал, колку и да сакаме сонцето никогаш, ама никогаш да не си оди, мора да си признаеме дека веќе ја чувствуваме малата промена на времето. Есента доаѓа...

Мода | Нема коментари

Смеса од сол, маслиново масло, оцет и мед за кршливи нокти

Смеса од сол, маслиново масло, оцет и мед за кршливи нокти

Кршливите нокти се еден од предизвиците со кој секоја жена се соочува на патот до совршен маникир. Често недостатокот на витамини и лошите навики се...

Убавина | Нема коментари

Ова се случува кога мајката природа ќе се предомисли среде работа

Ова се случува кога мајката природа ќе се предомисли среде работа

На секои 1000 луѓе има 11 луѓе со различна боја на очите. Оваа необична појава е предизвикана од неколку фактори, и се развива со време. Бојата на ирисот се...

Интересно | Нема коментари

Мадона се фотографираше гола, па ги сподели фотографиите на Инстаграм!

Мадона се фотографираше гола, па ги сподели фотографиите на Инстаграм!

Поп пејачката Мадона ја стекна славата благодарение на својот фантастичен глас, но и ексцентричното однесување. Таа се уште го има задржано дивиот и...

Новости | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk